Poseł Artur Łącki nie gryzł się w język podczas wieczornego programu w TVP Info. Śmierć syna posłanki Magdaleny Filiks wzbudza bardzo duże emocje. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Poseł Łącki zapowiada bojkot mediów publicznych

Do tragedii doszło 17 lutego. Mikołaj Filiks miał niespełna 16 lat. Chłopiec targnął się na swoje życie niedługo po tym, jak na jaw wyszły informacje o Krzysztofie F. Publikacje Radia Szczecin, w opinii ekspertów, pozwalały na szybkie zidentyfikowanie, że to właśnie syn posłanki Filiks padł ofiarą mężczyzny. Rada Etyki Mediów i Państwowa Komisja ds. Przeciwdziałania Pedofilii już w styczniu 2023 roku zwracały uwagę, że artykuł autorstwa redaktora naczelnego Radia Szczecin, Tomasza Duklanowskiego, jest skandalicznym złamaniem dziennikarskich reguł.

Postępowanie w sprawie śmierci syna posłanki Magdaleny Filiks prowadzi prokuratura. Doniesienie w tej sprawie zapowiedziała także posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus. Politycy PO są oburzeni sytuacją i zapowiadają rozliczenie dziennikarzy mediów publicznych, którzy nagłaśniając temat, przyczynili się do tragedii. 

– Dopóki nie przeprosicie za to, dopóki ci pseudodziennikarze, te kreatury dziennikarskie nie poniosą konsekwencji, ja i żaden uczciwy polityk nie przyjdzie do waszego programu – mówił poseł z okręgu szczecińskiego Artur Łącki.

Wcześniej kondolencje posłance złożyli niemal wszyscy politycy opozycji ze Szczecina i regionu.

Prezes Radia Szczecin: „Zarząd nie bierze udziału w tworzeniu materiałów dziennikarskich”

W mediach społecznościowych przetacza się fala krytyki pod adresem szczecińskiej rozgłośni. Politycy opozycji oraz środowisko dziennikarskie domagają się natychmiastowej dymisji Tomasza Duklanowskiego.

Wojciech Włodarski, prezes Radia Szczecin w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl przekazał kondolencje szczecińskiej parlamentarzystce.

– W imieniu własnym i pracowników składam szczere wyrazy współczucia; nie ma słów, które oddałyby ogrom tragedii. Chciałbym jednocześnie poinformować, że zarząd na żadnym etapie nie bierze udziału w tworzeniu i publikacji materiałów dziennikarskich – mówi Włodarski, cytowany przez wirtualnemedia.pl. 

W niedzielę i poniedziałek w Radiu Szczecin odwołano audycje polityczne. Nie odbyły się „Rozmowy pod krawatem” ani „Kawiarenka polityczna”.