14 postów na Facebooku w 24 godziny. Większość z nich dotyczy migrantów, którzy mają szturmować Polskę. Wyjątkowa aktywność posła Dariusza Mateckiego w sieci może budzić zastanowienie. Parlamentarzysta pisze o „inwazji”, „setkach cudzoziemców”, nieopłaconych fakturach polskich szpitali za leczenie obcokrajowców. Swoje posty ilustruje zdjęciami ciemnoskórych mężczyzn, idących ulicami Szczecina. Z kolei za dowód „inwazji” miały posłużyć zdjęcia z corocznego święta muzułmańskiego, które odbyło się 16 czerwca w Netto Arenie.

„Trwa inwazja. Samo centrum Szczecina” – napisał w swoich mediach społecznościowych poseł Matecki, publikując fotografie pojedynczych cudzoziemców na ulicach Szczecina. 

„Mieszkańcy Szczecina wysyłają kolejne zdjęcia. Tutaj zdjęcie z dzisiaj. Opis: «Na placu pod Netto Areną o 10:30 stało ich kilkuset»” – to treść kolejnego postu. Po kilkunastu godzinach poseł opublikował zdjęcie cudzoziemców stojących przed Netto Areną w Szczecinie. Rzeczywiście mogli tam stać, ponieważ jak dowiedział się portal wSzczecinie.pl, w tym czasie w hali przy ul. Szafera odbywało się coroczne święto muzułmańskie.

– 16 czerwca jedna z sal konferencyjnych Netto Areny została wynajęta przez podmiot zewnętrzny, który organizował obchody święta muzułmańskiego. W trakcie minionego weekendu na terenie obiektu odbywało się także jeszcze jedno wydarzenie. Udostępniając przestrzenie budynku podmiotom zewnętrznym, staramy się nie dyskryminować klientów ze względu na ich poglądy czy wartości religijne. Za potwierdzenie może nam posłużyć fakt, że w najbliższy weekend po raz kolejny będziemy gościć Kongres Świadków Jehowy – wyjaśnia Celina Wołosz, rzeczniczka prasowa spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

Kolejne posty Dariusza Mateckiego informują o „licznych migrantach” podróżujących nocnymi pociągami na trasie Angermünde – Szczecin. Mają oni przesiadać się w kolejne pociągi bez kontroli polskich służb.

Poseł opublikował także nagranie, w którym zapowiada kontrolę poselską w tej sprawie. „Dostaliśmy informację, że 8 czerwca na przejściu granicznym w Rosówku niemieckie służby zostawiły cztery osoby pochodzące z Bliskiego Wschodu, a następnie straż graniczna odwiozła je na dworzec PKP. Podobna sytuacja miała miejsce dzień później. Chcę potwierdzić, czy takie sytuacje mają miejsce” – mówi Matecki na nagraniu zapowiadającym kontrolę poselską na posterunku policji w Mierzynie.

Sprawę skomentował lider Zielonych Przemysław Słowik.

– To jest skandal. To jest czysty rasizm. Powinniśmy za to karać i politycy szerzący nienawiść powinni być pociągnięci do odpowiedzialności za takie zachowanie – grzmi radny Przemysław Słowik.