Konstruowanie elektrycznych zabawek, zdalnie sterowanych samochodów i robotów, budowanie inteligentnego miasta, programowanie czy tworzenie własnej bajki animacją poklatkową - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników popularnej Akademii Duckie Deck, która w sierpniu po raz pierwszy odwiedzi Szczecin. 21 lipca rozpoczęła się rejestracja na zajęcia.
Akademia Duckie Deck łączy nowoczesne technologie z twórczą zabawą i eksperymentowaniem, które rozwijają wyobraźnię, pobudzają kreatywność, rozwijają umiejętność analitycznego i logicznego myślenia oraz inspirują do poszukiwania swoich zainteresowań. W tym popularnym cyklu warsztatów dla dzieci i ich rodziców do tej pory wzięło udział kilkanaście tysięcy osób w kilku polskich miastach, m.in.: Krakowie, Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu i Łodzi. W przedostatni weekend sierpnia (20 – 21 sierpnia) Akademia po raz pierwszy odwiedzi także Szczecin. Zajęcia odbędą się w Technoparku Pomerania przy ul. Cyfrowej 6.

Roboty, odrzutowce i elektroniczna ciastolina

W programie warsztatów znalazły się zajęcia dla małych budowniczych, młodych odkrywców i ciekawych świata wynalazców. Dzieci będą mogły m.in. zbudować własne roboty i pojazdy odrzutowe, stworzyć bajki przy użyciu techniki animacji poklatkowej, poznać właściwości elektronicznej ciastoliny czy nauczyć się podstaw programowania na iPadach. Cyfrowi Wynalazcy przygotowali dla najmłodszych także edukacyjną zabawę, w ramach której dzieci będą mogły zbudować i zaprogramować urządzenia sterujące ruchem drogowym w miastach - przejazd kolejowy, uliczne oświetlenie czy system sterujący światłami na skrzyżowaniach drogowych.

- Chcemy pokazać rodzicom, jak wykorzystywać nowe technologie w edukacji i wspierać ich w inspirowaniu dzieci do zadawania pytań i poszukiwania swoich pasji. Wiele osób nie wie, że zwykły iPad może być świetnym narzędziem edukacyjnym. Zależy nam, aby jak najwięcej maluchów po wyjściu z naszych warsztatów rozwijało swoje zainteresowania, dzięki czemu lepiej odnajdą się w szkole czy na studiach
– mówi Marek Przystaś, założyciel Duckie Deck.


Więcej atrakcji

Oprócz warsztatów, na które wymagana jest wcześniejsza rejestracja, dostępna dla wszystkich zainteresowanych będzie także otwarta strefa oferująca atrakcje dla dzieci i dorosłych. Znajdą się w niej m.in. roboty, okulary wirtualnej rzeczywistości czy klocki dla małych budowniczych. - Dzieci biorące udział w Akademii Duckie Deck mogą wszystkiego same wypróbować, budować, konstruować, wymyślać, kombinować, a przy tym dobrze się bawić - wskazuje Ula Młodnicka-Kornaś, z wykształcenia psycholog, twórca programu Akademii.

Rejestracji na warsztaty można dokonywać za pośrednictwem strony www.akademia.duckiedeck.com. Udział w większości zajęć jest bezpłatny.