Mini targi zieleni, strefa małego budowlańca, warsztaty i prelekcje, wskazówki jak oszczędzić pieniądze przy remoncie lub budowie domu - ponad 100 wystawców czeka w Netto Arenie, gdzie trwa 30. edycja targów budowlanych Bud-Gryf & Home.

Targi Bud-Gryf & Home to wydarzenie, które od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród miłośników budowlanki i remontów. Każdy, kto w ten weekend zajrzy do wnętrza Netto Areny, może liczyć na profesjonalne porady, rozmowy z ekspertami i garść fachowej wiedzy.

Czas prelekcji i rozmów z fachowcami

Sobota w Netto Arenie upływa pod znakiem rozmów z ekspertami, warsztatów i prelekcji. Targi są także dobrą okazją, aby podpatrzeć, jak pracują fachowcy. Nie brakuje stoisk z akcesoriami budowlanymi, wyposażeniem kuchni i łazienek, drzwiami, dachami, elementami drewnianej zabudowy oraz systemami inteligentnych domów.

– Po raz pierwszy na targach byliśmy w zeszłym roku. Szykowaliśmy się do remontu mieszkania, który jednak trochę odwlekł się w czasie, dlatego jesteśmy tutaj też dzisiaj - śmieje się pan Kamil. - Fajnie, że są takie targi, możemy porozmawiać z fachowcami, dowiedzieć się, na jakie koszty musimy się przygotować. Niestety, w porównaniu z zeszłym rokiem, ceny za robociznę poszły w górę.

Mini targi zieleni i “dobry moment na sadzenie”

Nowością na tegorocznej odsłonie wydarzenia są mini targi zieleni. Wystawcy przygotowali ciekawą ofertę roślin do domu i ogrodu – są m.in. kwiaty rabatowe i balkonowe, krzewy iglaste i liściaste, drzewa, trawy, rośliny wrzosowate, byliny, a nawet palmy.

- Zapraszamy, można kupić u nas bratki, prymulki, stokrotki, niezapominajki, bratki wiszące w doniczkach i byliny. Mamy typowe rośliny do ogrodu, a teraz jest jak najbardziej dobry czas na sadzenie - zachęca pan Ryszard Bojek, który prowadzi gospodarstwo w Dąbiu.

Nie brakuje też atrakcji dla najmłodszych odwiedzających. W specjalnej strefie dzieci mogą spędzić czas na zabawie czy wziąć udział w warsztatach.

“Coraz więcej osób chce odnawiać stare meble”

To nie koniec atrakcji, bowiem targi Bud-Gryf & Home to także wspólne majsterkowanie. W tym roku warsztaty prowadzi Paweł Machomet, autor bloga „Rzuć Pan Okiem”.

- W piątek mieliśmy więcej teorii, dziś pracujemy już z drewnem. Mamy kilka krzeseł i stół. Jesteśmy na etapie ich rozkładania i cyklinowania – opowiada architekt wnętrz. - Zależy mi na tym, aby każdy z uczestników warsztatów mógł się sprawdzić w każdym etapie renowacji. Nie zakładam, że do jutra uda nam się skończyć prace. Chcę przede wszystkim przekazać uczestnikom jak najwięcej wiedzy, aby później sami mogli w domu sprawnie odnawiać meble.

W grupie Pawła Machometa jest 12 osób, choć chętnych było zdecydowanie więcej. - Coraz więcej osób chce odnawiać stare meble, nadawać im drugie życie – przyznaje autor bloga “Rzuć Pan Okiem”. - Co ciekawe, same sklepy wykorzystują w swoich stylizacjach połączenie nowych mebli ze starymi.

Te osoby, którym nie udało się dostać na warsztaty z renowacji mebli, mogą śmiało podpatrzeć prace grupy warsztatowej oraz zadać pytania. W sobotę prace będą trwać jeszcze do godz. 17.

Zapraszają także w niedzielę

Do udziału w targach Bud-Gryf & Home zaproszeni zostali również studenci Akademii Sztuki, którzy przygotowali wystawę wnętrz, a także naukowcy z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, którzy pełnią dyżury eksperckie.

W sobotę wystawcy zapraszają do Netto Areny jeszcze do godziny 17. Z kolei w niedzielę odwiedzający będą mogli oczywiście porozmawiać z wystawcami, ale także zobaczyć m.in. pokaz sztuki dekarskiej oraz wziąć udział w budowlanych konkursach.