Ponad 2 tys. ofert pracy, 200 płatnych staży i blisko 100 ofert praktyk będzie czekać na odwiedzających najbliższą edycję zachodniopomorskich Targów Pracy. Impreza odbędzie się już w środę w hali sportowej przy ul. Sowińskiego 1.
To największe tego typu wydarzenie w województwie zachodniopomorskim. Odbędzie się już po raz dwunasty. W najbliższą środę, 26 kwietnia, w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Sowińskiego 1 studenci, absolwenci, jak i osoby szukające odmiany w swoim życiu zawodowym będą mogli zapoznać się z ofertami ponad 80 pracodawców. Jak informują organizatorzy, poszukiwani są pracownicy w niemal każdej branży, m.in.: motoryzacyjnej, informatycznej, spożywczej, finansowej, morskiej, handlowej. Mowa zarówno o wysoko wykwalifikowanych specjalistach, jak i pracownikach produkcyjnych. Potrzebne są osoby z doświadczeniem zawodowym, jak i chętni do przyuczenia, odbycia stażu, czy praktyki. Wielu wystawców oferować ma również szkolenia, kursy doszkalające czy językowe dla kandydatów do pracy.

Można wyjść z targów z pracą w kieszeni
Największym atutem imprezy jest to, że w jednym miejscu i czasie można bez skrępowania porozmawiać z przedstawicielami różnych firm.

- Zwykle są to bardzo wstępne rozmowy, stanowiące okazję do nawiązania pierwszego kontaktu, okazję na zostawienie swojego CV. Daje się jednak zauważyć bardzo ciekawy trend, iż z roku na rok coraz więcej firm, już w dniu Targów Pracy zaprasza wybrane osoby do rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzanej bezpośrednio przy stoisku – mówi Maciej Patynowski z Polskiej Fundacji Społeczeństwa Przedsiębiorczego. – Ta swoista ścieżka „szybkiej rekrutacji” sprawia, że można wyjść z naszych Targów z pracą w kieszeni. W tym roku taką „szybką rekrutację” planuje przeprowadzać co najmniej kilkanaście firm, w tym takie koncerny jak Bridgestone czy KK Wind Solutions – informuje.

Jakie firmy wystawią się na targach?
W sumie w tegorocznej edycji Targów Pracy wezmą udział 84 przedsiębiorstwa. Będą to firmy m.in. z branży finansowej (Bank Pekao SA, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, PKO Bank Polski), handlowej (Netto, Auchan, Lidl), produkcyjnej (Cargotec, KK Wind Solutions, Habia Cable, LM Wind Power, Vestas, Technologie Tworzyw Sztucznych), e-commerce (Amazon, momox), motoryzacyjnej (Bridgestone, Faurecia), spożywczej (Uckermärker Milch GmbH, Arla), telekomunikacyjnej (Play, Mugler) czy doradztwa personalnego (Randstad, Pracuj.pl).

- Silną reprezentację będą miały także przedsiębiorstwa z najdynamiczniej rozwijającego się sektora gospodarki w Polsce, jakim jest sektor zaawansowanych usług dla biznesu. Będą to m.in.: DGS, UniCredit, Coloplast, Metro Services, arvato. W samym Szczecinie sektor ten zatrudnia już ponad 3 tys. osób – dodają organizatorzy.

W środę w hali sportowej przy ulicy Sowińskiego 1 będzie okazja zapoznać się także z ofertami m.in.: Poczty Polskiej, firm Deloitte, Fiege, Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, Centrum Nauki i Biznesu Żak, Vestas, Dansk Supermarked Group, Pilkington, Gryftec, Wojewódzkiego Urzędu Pracy i wielu innych. W sumie na odwiedzających czekają ponad 2 tys. propozycji zatrudnienia, również zagranicą, m.in. w Niemczech i Holandii. Lista wszystkich wystawców dostępna na stronie internetowej targów.

Impreza rozpocznie się o godz. 09:00, a jej zakończenie zaplanowano o godz. 15:00. Wstęp jest bezpłatny.

Organizatorem Targów Pracy jest Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego. Portal wSzczecinie.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.