Pomogą wybrać nowe mieszkanie i zaprojektują jego wnętrza, zajmą się także sprzedażą starego i zaproponują ofertę kredytową.Ponad 60 wystawców z branży nieruchomości czeka na mieszkańców w ramach 38. Targów Nieruchomości i Wyposażenia Wnętrz Home Arena 2024.

Po raz drugi targi mają miejsce w hotelu Courtyard by Marriott w Posejdonie. Osoby szukające nowego mieszkania mogą wybierać tutaj spośród kilkudziesięciu ofert od szczecińskich deweloperów.

- Zazwyczaj poszukiwane są dwupokojowe mieszkania o powierzchni około 35 metrów kwadratowych - mówi Justyna Goluch z firmy West Comfort, która obecnie prowadzi trzy inwestycje w Szczecinie. - Grand Bulwar na Łasztowni ma zarówno małe apartamenty, jak i takie o powierzchni do nawet 122 metrów kwadratowych. Dąbie Park to typowa mieszkaniówka z powierzchniami od 30 do 66 metrów kwadratowych. W Rose Park sprzedaliśmy apartament o powierzchni 80 metrów kwadratowych.

Targi Nieruchomości i Wyposażenia Wnętrz to także miejsce dla tych, którzy chcieliby sprzedać lub wynająć mieszkanie. To zadanie dla home stagerów. 

- Home staging to przygotowanie mieszkań i domów do sprzedaży lub wynajmu. Tak, aby zrobić to szybciej i przede wszystkim z zyskiem dla klienta - tłumaczy Anna Gocłowska ze Stowarzyszenia Home Staging. - To cały proces, który można porównać do marketingu nieruchomości. Bardzo często związany jest z odświeżeniem, remontem i udekorowaniem w taki sposób, aby trafić do konkretnego klienta. W Polsce to młody zawód, o którym nie ma jeszcze tak dużej wiedzy. Właściciele nieruchomości bardzo często obniżają cenę, zamiast zainwestować pieniądze, skrócić cały proces sprzedaży nieruchomości i nie obniżać jej wartości. 

Do Posejdona zaproszono także ekspertów, którzy opowiadają jak zarobić na inwestycji w nieruchomość. Co ciekawe, nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami.

Radami służą także eksperci finansowi, radcy prawni, rzeczoznawcy majątkowi, architekci oraz architekci specjalizujący się w tzw. decluterringu, czyli oczyszczaniu i porządkowaniu przestrzeni. 

- W Stanach Zjednoczonych decluterring funkcjonuje od 1993 roku. W Polsce rozpoczęła to Agnieszka Witkowska, znana jako Architekt porządku. To właśnie od niej się uczyłam i cały czas praktykuję na jej realizacjach. W Polsce ludzie dopiero poznają tę usługę, nie od razu czują jej wartość. Myślą, że potrzebują nowej kuchni lub łazienki, a czasem naprawdę wystarczy profesjonalne „odgruzowanie” i aranżacja. Takie usługi są kilkukrotnie tańsze niż remonty, a wprowadzają nową jakość życia - tłumaczy Beata Mielnik-Lewicka ze Studia Porządku.

Wystawcy Targów Nieruchomości i Wyposażenia wnętrz zapraszają do Posejdona również w niedzielę (godz. 10-17). Wstęp wolny.