koncerty

Pomeranian Youth Big Band

foto: archiwum wSzczecinie.pl

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 13.08.2017
O której godzinie?
16:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
W ramach cyklu Letnich Koncertów Plenerowych w niedzielę, 13 sierpnia, na małym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich wystąpi Pomeranian Youth Big Band. Jest to aż 18-osobowa orkiestra, wykonująca muzykę jazzową i rozrywkową. Początek o 16:00. Wstęp bezpłatny.
Pomeranian Youth Big Band powstał w 2013 roku w Szczecinie, zrzeszając muzyków profesjonalnych oraz młodzież. Od 2016 roku Big Band związany jest z Akademią Sztuki w Szczecinie, której studenci na stałe znajdują się w składzie zespołu. Założeniem orkiestry jest propagowanie muzyki rozrywkowej, big bandowej, a misją nadrzędną działalności orkiestry jest rozwój młodzieży poprzez wspólne koncertowanie z muzykami zawodowymi - czyli stworzenie wspólnej grupy, w której uczestniczy wiele pokoleń muzyków.

Orkiestra zadebiutowała podczas koncertu „Jazz na Betonowcu" na jeziorze Dąbie w sierpniu 2013 roku. W 2014 roku zdobyła Grand Prix konkursu orkiestr dętych i big bandów w Łobzie. Oprócz zachodniopomorskiej młodzieży wystąpili z nią mi.in.: Jola Szczepaniak-Przybylińska, Michał Grobelny, Krzysztof Kołłątaj, Igor Zuzansky, Michał Koniarski, Liliana Kostrzewa, Krzysztof Ciesielski, Tomasz Licak, Łukasz Juźko, Rafał Mizdalski.

Kierownikiem muzycznym Pomeranian Youth Big Bandu jest Tomasz Licak, saksofonista i kompozytor, absolwent Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze.

Pomeranian Youth Big Band w swoim szerokim repertuarze posiada zarówno klasykę jazzowej muzyki big bandowej z lat 30-tych, jak i utwory nowoczesne oraz muzykę komponowaną specjalnie dla tej orkiestry.
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję