Klub Delta i Okręg Zachodniopomorski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zapraszają do oglądania wystawy fotografii Jarosława Dulnego „Epidemia dobra w Szczecinie”.

„Epidemia dobra w Szczecinie” to swoisty hołd złożony mieszkańcom Szczecina, zaangażowanym w działania pomocowe podczas pierwszej fali epidemii COVID-19. Fotografie przedstawiają tych, którzy włączyli się w działania grupy „Pomóżmy tym, którzy pomagają”, powstałej w marcu 2020 roku jako reakcja na rozszerzającą się epidemię. Ich działania skupiały się na odpowiadaniu na potrzeby placówek medycznych, DPS-ów, instytucji wspierających osoby w kryzysie bezdomności, służb przygranicznych i innych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji z powodu epidemii. Grupa działała od marca do końca kwietnia 2020 roku, do tej pory liczy ponad 3000 osób.

„Epidemia dobra w Szczecinie” ukazuje część z jej członków, zajmujących się pakowaniem, odbieraniem czy transportem produktów, restauratorów, przedsiębiorców, koordynatorów działań. Wystawie towarzyszy folder, powstały dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miasto Szczecin – tak jak sama ekspozycja.

Wędrująca wystawa i nietypowe otwarcie w Klubie Delta

„Epidemia dobra w Szczecinie” to wystawa wędrująca, którą można oglądać w różnych punktach miasta. Teraz zawita na Prawobrzeże, a dokładniej do Dąbia.

– Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, zdecydowaliśmy się na hybrydową formułę otwarcia – tłumaczy Kinga Rabińska z Klubu Delta, filii Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie.

Już 15 października o godz. 18.00 odbędzie się więc spotkanie online z autorem zdjęć, Jarosławem Dulnym oraz Dominiką Jackowski, administratorką i wolontariuszką grupy „Pomóżmy tym, którzy pomagają”. Rozmowa transmitowana będzie na Facebooku Klubu Delta. A pomiędzy godz. 19.00 i 20.00 będzie można oglądać wystawę na miejscu przy ul. Racławickiej 10.

Kto nie będzie mógł uczestniczyć w otwarciu ekspozycji, ma szansę nadrobić zaległości – wystawę będzie można oglądać w Klubie Delta w następujących dniach:

  • 16 października (piątek) od 15.00 do 17.00

  • 19 października (poniedziałek) od 14.00 do 16.00

  • 22 października (czwartek) od 15.00 do 17.00

  • 25 października (niedziela) od 17.00 do 18.00

  • 26 października (poniedziałek) od 15.00 do 17.00

  • 29 października (czwartek) od 17.00 do 18.00

Wstęp wolny.