spotkania inne

Pokaz mody Fash'n'Act

foto: fragment grafiki promującej wydarzenie / materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 16.06.2018
O której godzinie?
18:00
Za ile?
15 - 35 zł; bilety dostępne na bilety.fm
Opis wydarzenia
Projekt Fash'n'Act, to charytatywny pokaz mody organizowany przez młodzieżówkę Interact Szczecin International, która jest częścią Rotary International. Inicjatywa powstała w potrzebie pomocy chorej na ostrą białaczkę szpikową Gabrieli Maculewicz.

Projekt Fash'n'act to idea składająca się z dwóch etapów, pierwszy to warsztaty projektowania, na które od marca do maja uczęszcza młodzież szkolna ze Szczecina, przygotowując swoją własną kolekcję ubrań pod czujnym okiem studentów Akademii Sztuki w Szczecinie - Manueli Koreckiej, Konstancji Kaźmierczyk, Zuzanny Wasilkowskiej. Zwieńczeniem warsztatów jest charytatywny pokaz mody. Modelami na pokazie są szczecińscy licealiści wybrani podczas castingów.

Pokaz Fash'n'act jest także okazją do zobaczenia kolekcji ubiorów autorstwa studentów I i II roku specjalności Projektowanie Ubioru na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki. Na potrzeby warsztatów powstały trzy grupy projektowe Go to Bollywood, Go to Future, Go to My Mind. Przewodnią tkaniną stał się dżins, który poddany różnym zabiegom otrzyma nowe życie. Mentorem artystycznym wydarzenia została Anna Gregorczyk - projektantka mody i wykładowczyni na Akademii Sztuki w Szczecinie.

W tym roku finał odbędzie się w sobotę, 16 czerwca w Trafo.

Pokazy zaplanowano o godz. 16:00 i 18:00. Liczba miejsc jest ograniczona! Ceny biletów wahają się już od 15 do 35zł! Bilety dostępne na stronie bilety.fm

Cały dochód z pokazu przeznaczony będzie na rehabilitację (po przebytej chemioterapii) Gabrysi Maculewicz. Wszystkie działania promować będą zbiórkę pieniędzy dla Gabrysi (potrzebuje ok. 20 tys złotych na 1 rok rehabilitacji) oraz Stowarzyszenie Dzieci Chorych na Białaczkę przy Klinice Pediatrii Hemato - Onkologii SPSK PUM nr 1. Gabrysia jest uczennicą VI LO w Szczecinie.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1719846554749853/

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję