film

Pokaz filmu dokumentalnego „Siwy dym”

fot. materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Czwartek, 24.11.2022
O której godzinie?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Prezentowany dokument to krótki film o wielkiej miłości do małego radia – mówią jego autorzy. Jest to zapis performansu „ABC Re-aktywacja!", przygotowanego przez pracowników Radia ABC – rozgłośni, która działała w Szczecinie w latach 1993–2005.

 

Po długiej przerwie, 29 czerwca 2015 r., przy starym stole mikserskim ABC usiedli didżeje i dziennikarze zamkniętej dekadę wcześniej stacji radiowej, by po przerwie poprowadzić swoje audycje. Radio ABC zabrzmiało wtedy przez Internet.

Film pozwala nie tylko przenieść się w czasie, ale też obrazuje energię lat 90., czasów, kiedy rodziły się wolna Polska i wolne media. Wszystko wydawało się wówczas możliwe.               

Reżyserem filmu jest Jędrzej Niestrój. Dokument powstał dzięki pomysłowi i zaangażowaniu byłej dziennikarki ABC, a teraz producentki filmowej, Małgorzaty Olejniczak. 

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję