W tygodniu w Szczecinie także nie brakuje ciekawych spotkań, koncertów i innych wydarzeń. Podpowiadamy, na co warto się wybrać.
PRZEDPREMIEROWY POKAZ FILMU „MARZENIA” w Cafe Hormon
We wtorek, 6 września, w Cafe Hormon odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Przedpremierowe pokazy filmowe". Tym razem zaprezentowany zostanie najlepszy film sekcji “Generation 14plus” tegorocznego Berlinale - "Marzenia" Renārsa Vimby, opowiadający o rodzeństwie, które ukrywa wiadomość dotyczącą śmierci babci w obawie przed sierocińcem. Pokaz rozpocznie się o godz. 20:00. Bilety kosztują 10 zł. Szczegóły tutaj

 

MAY SPIRIT w Browarze Polskim
Tego samego wieczoru w Browarze Polskim zaplanowano koncert trio May Spirit. W programie koncertu znajdą się znane i lubiane piosenki, standardy światowej muzyki rozrywkowej, istne evergreeny. Będzie można usłyszeć m.in. piosenki z repertuaru: Roda Stewarta, Eltona Johna, Erica Claptona, Johna Lennona, Adele, Alicia Keys, Georga Michaela, Sade, Sama Browna, Cindy Lauper, Beverly'a Cravena, a z repertuaru piosenki polskiej wybrane piosenki A. Osieckiej. Początek koncertu o godz. 20:00. Wstęp jest bezpłatny. Szczegóły tutaj

WERNISAŻ „BUILT / UNBUILT” w Akademii Sztuki

Także we wtorek, 6 września, w Zonie Sztuki Aktualnej w Akademii Sztuki zostanie otwarta wystawa prac Kathariny Fricke, zrealizowanych w trakcie rezydencji artystycznej, organizowanej wspólnie przez miasta Rostock i Szczecin. Jednym z ważniejszych elementów w pracach artystki jest Stocznia Szczecińska. Fricke wspomina także o tym, co udało się w mieście zbudować, ale podejmuje również refleksję nad tym, czego zbudować już być może się nie uda. Wernisaż zaplanowano o godz. 19:00. Wstęp jest bezpłatny. Więcej tutaj

SPOTKANIE „Z ZABYTKAMI NA TY” przy Starzyńskiego 3

We wtorek, 6 września, w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa zostanie zainaugurowany cykl spotkań „Z zabytkami na ty”. Podczas pierwszego spotkania etnografowie Maria i Waldemar Witkowie zaprezentują wykład „Dziedzictwo ryglowe Pomorza Zachodniego – dobrodziejstwo czy balast?”. Wykład odbędzie się w sali konferencyjnej przy ul. Teofila Starzyńskiego 3 o godz. 17:00. Wstęp bezpłatny.

SPOTKANIE Z ROMĄ LIGOCKĄ w ProMedia

Natomiast w salonie ProMedia we wtorek, 6 września, odbędzie się spotkanie z Romą Ligocką. Pisarka i malarka pochodzi z żydowskiej rodziny, przeżyła Holocaust. Swoje doświadczenia wojenne opisała w książce „Dziewczynka w czerwonym płaszczyku”, która wraz z kolejnymi tytułami „Tylko ja sama” i „Dobre dziecko” tworzy bardzo osobistą trylogię. Podczas spotkania będzie można kupić książki autorki w promocyjnych cenach. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00. Wstęp jest wolny.

SPOTKANIE Z NAJPOPULARNIEJSZYM POLSKIM YOUTUBEREM SPORTOWYM w Galerii Kaskada

Empik w Galerii Kaskada zaprasza we wtorek, 6 września, na spotkanie z Krzysztofem Golonką, mistrzem świata we freestyle football, półfinalistą programu Mam Talent i najpopularniejszym sportowym youtuberem w Polsce. Na podstawie kanału „Trenuj z Krzychem” powstała książka o tym samym tytule. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00. Wstęp bezpłatny.

ARTUR MAĆKOWIAK w Akademii Sztuki
Z kolei w środę, 7 września, w ramach kolejnej odsłony Arhythmic Class w Szczecinie wystąpi Artur Maćkowiak, gitarzysta, performer i animator kultury alternatywnej. Maćkowiak jest założycielem wytwórni Wet Music Records, członkiem zespołów Something Like Elvis, Potty Umbrella i Innercity Ensemble, a także cenionym artystą solowym i autorem muzyki filmowej. W swojej twórczości łączy eksperyment i improwizację z elementami słowiańskiej melodyki. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00 w Czarnej Sali Akademii Sztuki. Wstęp jest bezpłatny. Więcej tutaj

WARSZTATY DZIERGANIA OŚMIORNICZEK w Bistro na Językach
W środowe popołudnie w Bistro na Językach odbędą się także warsztaty dziergania ośmiorniczek, które zostaną podarowane wcześniakom przebywającym w szpitalach. Macki ośmiorniczek w swej strukturze przypominają pępowinę, dzięki czemu dzieci łapią za mackę ośmiorniczki, zamiast za rurki znajdujące się w inkubatorze i nie wypinają ich ze swojego ciała. Warsztaty zaplanowano w godz. 17:00-20:00. Udział jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają włóczkę i wypełnienie do ośmiorniczek. Szczegóły tutaj

MAMA WRACA DO PRACY w Starej Rzeźni

Stara Rzeźnia zaprasza w środę, 7 września, na kolejne spotkanie z cyklu „Mama wraca do pracy” o tym jak ze spokojną głową i w poukładaniu oraz bez wyrzutów sumienia wrócić na ścieżkę zawodową. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11:00. W programie zaplanowano wykład ekspercki oraz historię powrotu do pracy jednej z mam. Udział jest płatny i kosztuje 30 zł.

DUET JACKPOT w Cafe 22
Również w czwartek, 7 września, w Cafe22 będzie można wysłuchać koncertu duetu Jackpot, finalistów X edycji programu Must Be The Music. Początek o godz. 20:00. Wstęp jest bezpłatny.

WERNISAŻ „KOMPOZYCJE WŁASNE” w Galerii Gotyckiej

Natomiast w czwartek, 8 września, Zamek Książąt Pomorskich zaprasza do Galerii Gotyckiej, gdzie zostanie otwarta wystawa pochodzącego z Gdańska, a od 2015 roku mieszkającego w Szczecinie Zbigniewa Blekiewicza - „Kompozycje wybrane”. Wernisaż odbędzie się o godz. 17:00. Wstęp jest bezpłatny.
Zapowiedzi weekendowych wydarzeń (od piątku do niedzieli) publikujemy na naszej stronie w każdy czwartek po godz. 21:00.