W związku z zakończeniem remontu szczecińskiego dworca PKP, Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego wprowadził kilka zmian w komunikacji miejskiej.
Jak informuje Hanna Pieczyńska, rzeczniczka ZDiTM, zlikwidowany został tymczasowy przystanek Dworzec Główny Kolumba (dla linii 3, 6, 70, 528 ) w obu kierunkach. Skrócona zostanie także trasa linii autobusowej 75, która będzie kończyła się przy wyremontowanym budynku dworca. Z trasy wyłączony zostanie przystanek przy starej kładce nad peronami. Od 1 maja zmieni się również rozkład jazdy dla linii 75.

Również od 1 maja na trasie linii 66, 71, 73, 77 i 79 w kierunku ulicy Wiosennej uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek "Struga zajezdnia na żądanie". Będzie to przystanek wspólny z liniami 65, 531 i 532.

- Przypominamy także, że 1 i 3 maja komunikacja miejska kursuje według rozkładów świątecznych, a kasy biletowe ZDiTM są nieczynne. 2 maja zawieszona zostanie linia D – zaznacza rzecznika ZdiTM. - Prosimy pasażerów o uwagę i dokładne planowanie podróży.