Jego utwór jako pierwsza polskojęzyczna piosenka znalazł się na liście Billboard 200, a jego występ na lotnisku Bemowo to największy solowy koncert w historii polskiego hip-hopu. Mata – przez wiele osób uważany za jednego z najważniejszych twórców młodego pokolenia – ponownie zawita w Szczecinie. Uczestnicy koncertu usłyszą jako pierwsi na żywo najnowszy maxisingiel artysty.

Początek 2023 roku nie mógł się lepiej rozpocząć dla fanów Maty. Już w sobotę, 14 stycznia, o godz. 20.40 zdobywający szczyty list bestsellerów artysta wystąpi w Netto Arenie. Podczas tego wyjątkowego koncertu uczestnicy po raz pierwszy usłyszą na żywo najnowszy maxisigniel artysty, a samo wydarzenie będzie zimowym uzupełnieniem trasy „MATA TOUR :)”, która w lecie podbiła serca fanów w całym kraju.

Milionowe odsłony na YouTube, utwory ze statusami diamentowych płyt i pierwsza w historii polskojęzyczna piosenka na liście „Billboardu”

Mata zadebiutował albumem „100 dni do matury”, na którym znalazł się hitowy singiel „Patointeligencja”. Licznik wyświetleń tego utworu już po kilku dniach od premiery na YouTube przekroczył miliony. Obnażone są w nim problemy, jakie rozgrywają się za drzwiami ładnych domów i apartamentów na strzeżonych osiedlach. Kilka miesięcy później świat usłyszał „Patoreakcję”, która była po części odpowiedzią na zamieszanie wywołane „Patointeligencją”.

Ale to jego „Kiss cam (podryw roku)” jako pierwsza polskojęzyczna piosenka trafiła na listę Global 200 Excl. US magazynu „Billboard”. Z kolei październikowy koncert w 2021 roku na warszawskim Bemowie przeszedł do historii jako największe pod względem frekwencji wydarzenie polskiego hip-hopu.

Debiutancki album Maty „100 dni do matury” pokrył się platyną, tak samo, jak wydana rok później płyta „Młody Matczak”.

Bilety na koncert w Szczecinie dostępne są w aplikacji Going oraz stacjonarnie w salonach Empik w całej Polsce.

https://goingapp.pl/wydarzenie/mata-33-szczecin/styczen-2023