Upalny weekend w Szczecinie jeszcze bez plaży z widokiem na Wały Chrobrego. Trzeba poczekać do lipca.
Miejska plaża na Wyspie Grodzkiej zostanie otwarta nieco później niż pierwotnie planowano. Według obecnych planów opalać się, podziwiając Wały Chrobrego będzie można na początku lipca. Wcześniej mówiło się, że plaża zostanie oddana do użytku po Dniach Morza, w drugiej połowie czerwca.

Koło mariny na Wyspie Grodzkiej wysypano już piasek, ale od strony organizacyjnej nie wszystko jest jeszcze dopięte na ostatni guzik. - Obecnie Miasto szuka podmiotu, który zajmie się prowadzeniem punktu gastronomicznego i zarządzaniem plażą. Pierwsze zapytania ofertowe nie wyłoniły zarządcy - wyjaśnia Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik Żeglugi Szczecińskiej.

Leżaki, zabawki plażowe, animacje

W prasie pojawiły się właśnie ogłoszenia, w których Gmina Miasto Szczecin zaprasza do składania ofert. Oznaczony w nich czas funkcjonowania „Miejskiej strefy letniej” (tak nazwano projekt miejskiej plaży) to przedział czasowy od 9 lipca do 20 września (w godzinach 10-22). Z wyłączeniem okresu festiwalu „Pyromagic” (10-14 sierpnia), gdy z Wyspy Grodzkiej wystrzeliwane będą fajerwerki. „„Miejska strefa letnia” ma być miejscem spotkań i wypoczynku mieszkańców Szczecina i turystów” - czytamy w ogłoszeniu. - „Odwiedzający „Miejska strefę letnią” będą mieli możliwość skorzystania z ogródków gastronomicznych, leżaków, parasoli i zabawek plażowych oraz uczestniczenia w zaproponowanych animacjach. „Miejska strefa letnia” ma być atrakcyjnym miejscem spotkań w sezonie letnim w Szczecinie.”

Estetyczny pawilon i kalendarz eventów

Wśród wymagań stawianych przyszłemu zarządcy Miasto zastrzegło sobie estetyczny wygląd pawilonu gastronomicznego. Ma być w kolorze białym z elementami kolorystyki z identyfikacji wizualnej Floating Garden (zielony i niebieski). Zakazane będą parasole z reklamami browarów. Przyszły zarządca musi również przedstawić kalendarz eventów jakie planuje przeprowadzić w ramach „Miejskiej strefy letniej”.

Miasto po raz pierwszy przygotowuje plażę w okolicy Wałów Chrobrego. Wcześniej pojawiały się podobne inwestycje komercyjne. Wstęp na plażę będzie bezpłatny. Nie będzie można kąpać się w Odrze.