Piotr Depta-Kleśta – wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie – wygrał konkurs na plakat promujący 60-lecie Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. „Klasyczny plakat, który świetnie nawiązuje do wielkich osiągnięć Polskiej Szkoły Plakatu”, przyznała Joanna Filipczyk, Dyrektor Galerii Współczesnej w Opolu, członkini jury konkursu, cytowana przez Czas na Opole.

Piotr Depta-Kleśta, wielokrotnie nagradzany szczeciński plakacista, ma kolejne powody do zadowolenia. Spośród 70 nadesłanych prac, to jego okazała się najlepsza i artysta do swojego dorobku dopisuje właśnie Nagrodę Główną w ogólnopolskim konkursie na oficjalny plakat 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Wizualna prostota i wiosenna kolorystyka okazały się być kluczem do sukcesu.

– Wygrał klasyczny plakat, który świetnie nawiązuje do wielkich osiągnięć Polskiej Szkoły Plakatu, do tej pozornie nieporadnej krechy, która buduje bardzo czytelny komunikat. To plakat, który działa od razu i jest natychmiast rozpoznawalny – podkreślała Joanna Filipczyk, Dyrektor Galerii Współczesnej w Opolu, członkini jury konkursu w materiale wideo przygotowanym przez Czas na Opole. 

Plakat będzie reklamował jubileuszowy festiwal w sieci oraz tradycyjnie – na terenie całego kraju. Będzie można również dostać go w limitowanej wersji pod postacią pocztówki.