Prace związane z układaniem warstwy bitumicznej jezdni na pl. Zwycięstwa zakończyły się dzień wcześniej niż przewidywano. Od środy rano obowiązuje tam organizacja ruchu znana kierowcom sprzed tego etapu robót.

– Rejon placu Zwycięstwa to jednak wciąż plac budowy, dlatego przypominamy o występujących tam utrudnieniach i prosimy o zachowanie uwagi – zastrzega Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Prace toczą się przede wszystkim przy torowisku, uniemożliwiając tramwajom przejazd ul. Krzywoustego. Z tego względu linie 10 i 12 zostały zawieszone, a 2, 7, 8 i 9 kursują po zmienionych trasach. Ten etap prac torowych ma potrwać do 27 maja.

Docelowo, największą zmianą na pl. Zwycięstwa będzie nowy przystanek tramwajowy w kierunku pl. Kościuszki, który powstanie na wysokości al. Wojska Polskiego.

Przebudowa pl. Zwycięstwa jest bowiem bezpośrednio powiązana z pracami prowadzonymi na śródmiejskim odcinku al. Wojska Polskiego. Wykonawcą kontraktu o wartości 80 mln zł jest Firma Drogowo-Budowlana MTM SA. Cała inwestycja powinna zakończyć się w sierpniu.