Dobiegła końca przebudowa placu między pl. Żołnierza a pl. Lotników, w okolicy usuniętego Pomnika Wdzięczności. Gdy prace się zaczynały, była to część al. Jana Pawła II. Później decyzją większości radnych nadano temu miejscu imię Pawła Adamowicza, tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

Zakończyły się odbiory i nowy plac miejski jest już gotowy. Znika ogrodzenie placu budowy, więc mieszkańcy mogą już samemu oceniać, czy zgodnie z wcześniejszymi założeniami udało się tam stworzyć „przyjazną przestrzeń”.

Na placu pojawiła się nowa nawierzchnia, stanęły kilkupoziomowe siedziska z zieleńcami z roślinami ozdobnymi. Wzdłuż wschodniego boku wyznaczono dwukierunkową drogę rowerową.

- Pomiędzy szpalerami lip powstała otwarta przestrzeń z przeznaczeniem komunikacyjnym i rekreacyjnym. Pod szpalerami drzew znajdują się zieleńce, obramowane blokami kamiennymi. Obramowanie zieleńców przechodzi w siedziska poziomowe – informuje Piotr Zieliński z Urzędu Miasta.

Prace kosztowały 3,2 mln zł. Ich zakończenie opóźniło się o niemal trzy miesiące. Wykonała je firma Granit Dariusz Pylak Sp. z o.o. Projekt zagospodarowania placu przygotowała Pracownia Architektoniczna Archaid, która w 2017 r. zwyciężyła w miejskim konkursie architektonicznym.