spacery i oprowadzania

Pivny Szczecin - wycieczka z degustacją

foto: materiały prasowe

Gdzie?
start: Centrum Informacji Turystycznej w Alei Kwiatowej
Kiedy?
Piątek, 27.12.2019
O której godzinie?
18:15
Za ile?
59 zł
Opis wydarzenia
Skąd wzięła się nazwa piwnica, czy też samo słowo piwo? Jak piwo potrafiło wpływać na życie, a nawet przebieg bitew? Dlaczego doszło do buntu piwnego w Szczecinie? Co łączy piwo z chlebem? W jaki sposób piwo ratowało życie? Czy mitologiczny gryf ma swoje początki w tych samych stronach co… piwo? Te i wiele innych ciekawych historii i historyjek związanych z dziejami i zabytkami Grodu Gryfa przybliżymy na szlaku tematycznym Pivny Szczecin.

 

Podczas spaceru nie zabraknie również legend związanych z miastem, jak i poszczególnymi miejscami oraz dziejami Szczecina. Miasta pełnego fascynujących opowieści…

Terminy najbliższych spacerów to 15 i 29 listopada (godz. 18:15). Wycieczki połączone są z degustacją złotego trunku w dwóch browarach. Trzygodzinne wycieczki prowadzone są przez miejskiego przewodnika i kosztują 59 zł (w cenie wliczone są już degustacyjne pokale). Piwne szklanki można też kupić bez uczestnictwa w spacerze. Koszt gadżetu to 19 zł.

Spacery tradycyjnie wyruszą z Centrum Informacji Turystycznej w Alei Kwiatowej. Bilety na wydarzenia można kupić we wspomianym centrum. Liczba uczestników spaceru jest ograniczona.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję