Nie ma zaskoczenia – Piotr Krzystek będzie starać się o piątą kadencję w roli prezydenta Szczecina. Podczas krótkiego briefingu prasowego zapowiedział konwencję programową, która ma się odbyć w najbliższą środę. Koalicja Samorządowa wystawi również listy do rady miasta oraz sejmiku.

Piotr Krzystek po raz piąty będzie kandydować na prezydenta Szczecina. Tym razem z hasłem wyborczym „Sprawdzony prezydent. Codziennie lepszy Szczecin”. Krzystek wystawi także listy do rady miasta oraz sejmiku zachodniopomorskiego.

– Został zarejestrowany KWW Piotra Krzystka. Będziemy startować do rady miasta, ale i do sejmiku zachodniopomorskiego. Wystawimy także kandydata na prezydenta, będzie to moja osoba – ogłosił w piątek po południu Piotr Krzystek. – Ta kadencja będzie dla mnie wielkim wyzwaniem i wspaniałą przygodą. Chcę wystartować, bo wydarzyło się w naszym mieście wiele dobrego. To zasługa wszystkich, którzy pracowali na to, by Szczecin stał się przyjazny i lepszy do życia dla każdego.

Komitet Piotra Krzystka idzie do wyborów z hasłem: „Sprawdzony prezydent. Codziennie lepszy Szczecin”.

– Dziękuję, że staniemy razem, by robić fajne rzeczy dla mieszkańców naszego pięknego miasta – mówił dalej Piotr Krzystek w kierunku swoich współpracowników.

Na konferencji prasowej polityk pochwalił się poparciem wojewody Adama Rudawskiego, ale jednocześnie nie chciał oficjalnie potwierdzić, czy poparcia udzieli mu Koalicja Obywatelska. Z informacji portalu wSzczecinie.pl wynika, że to niemal pewny scenariusz. Oznacza to, że prawdopodobnie KO będzie mieć swoich wiceprezydentów jeszcze przed wyborami.

– Rozmowy na temat współpracy trwają. Myślimy o tej współpracy długofalowo pod kątem rady miasta i sejmiku. To czas na dyskusję o kwestiach programowych oraz personalnych. Nie chcę wychodzić przed orkiestrę. Jesteśmy partnerami, musimy to ustalić między sobą, nie chciałbym dywagować – powiedział Krzystek.

Prezydent wyliczał również swoje sukcesy. Za największe uznał inwestycje gospodarcze, w tym rozwój sektora offshore i green energy oraz wybudowanie Fabryki Wody, której otwarcie zapowiedziano na marzec.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Konkurentem Piotra Krzystka będzie poseł PiS Zbigniew Bogucki. Swoich kandydatów mają wystawić również Lewica oraz Konfederacja.