Chociaż ma dopiero 21 lat, to już prawie 15 z nich spędził na scenie, zdobywając nagrody na wielu festiwalach piosenki aktorskiej czy poetyckiej (ma ich ponad 300!). Piotra Zubka już w najbliższy weekend będzie można usłyszeć w Szczecinie. Młody artysta wraz z pianistą Bogdanem Hołownią wystąpi w Willi Lentza, gdzie zaprezentuje program „Piosenka jest dobra...”, złożony z utworów duetu Wasowski-Przybora.

Wielka skala głosu

Podczas trzech wieczorów – 2, 3 i 4 grudnia – w zabytkowych wnętrzach najnowszej szczecińskiej instytucji kultury muzycy przypomną bardzo wiele dobrze znanych kompozycji Starszych Panów. Znajdą się wśród nich takie utwory jak „Piosenka jest dobra na wszystko”, „Herbatka”, „Jesienna dziewczyna”, „O Julietto/O Romeo”, „Na całej połaci śnieg”, „Już kąpiesz się nie dla mnie” czy „Dobranoc, już czas na sen”. Zubek będzie mógł w nich zaprezentować swoją wielką skalę głosu.

Doskonałe wyczucie melodii

Najprawdopodobniej duet przedstawi też repertuar mniej oczywisty, tzn. utwory z wydanego w 2018 roku albumu „Moja wycinanka. Inne piosenki Jerzego Wasowskiego”, który Piotr Zubek nagrał z Bogdanem Hołownią, Michałem Jarosem, Wiesławem Wysockim i Kazimierzem Jonkiszem w Studiu S4/6 im. J. Wasowskiego. Na tej płycie znalazły się mniej znane utwory znakomitego duetu, takie jak „Dziewczyna pachnąca szczęściem” czy „Oczy jasne” oraz kompozycje do słów innych twórców (np. Wojciecha Młynarskiego). Już wtedy Zubek udowodnił, że jest świetnym interpretatorem dokonań z tej estetyki i doskonale czuje melodie, „wyczarowane” przez Mistrza Jerzego.

Ten album nie byłby tak udany, gdyby nie aranżacje Bogdana Hołowni, który ma ogromne doświadczenie sceniczne, uczestniczył w bardzo wielu sesjach nagraniowych, współpracując choćby z Grażyną Auguścik, Januszem Muniakiem czy Jorgosem Skoliasem. Piosenki Przybory i Wasowskiego nagrał już wcześniej z Lorą Szafran na albumie „Dla ciebie jestem sobą”.

Ekonomia, szachy i… jazz

Co ciekawe, choć Hołownia jest wielkim autorytetem w dziedzinie jazzowej pianistyki, to jego droga do tych osiągnięć nie była prosta. Studiował bowiem ekonomię, którą ukończył w roku 1981, a później dopiero zaczął naukę w średniej szkole muzycznej i w konsekwencji pojechał do USA, by kształcić się w Berklee College of Music w Bostonie. Inną jego pasją są szachy – w roku 2002 został wicemistrzem województwa kujawsko-pomorskiego w szachach błyskawicznych.

Te trzy koncerty w Willi Lentza nie skończą się jednak na pewno przedwcześnie! Gwarantujemy, że widzowie będą się rozkoszowali muzyką i słowami Wasowskiego i Przybory przez długie, długie minuty.

Bilety na każdy z koncertów są dostępne na: https://bilety.willa-lentza.pl