Uczestnicy Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę w czwartek dotrą do Szczecina. Przejdą przez całe miasto - z Warszewa na prawobrzeże, skąd w piątek wyruszą w dalszą drogę do Częstochowy. ZDiTM informuje, że w związku z tym mogą pojawić się utrudnienia w ruchu.
W czwartek, 28 lipca, utrudnień można się spodziewać od godz. 11:30 na trasie: droga leśna ZP 1047 z Polic, ul. Podbórzańska, Szczecińska, Duńska, Krasińskiego, Słowackiego, Moniuszki, Jasne Błonia, al. Jana Pawła II, pl. Grunwaldzki, Śląska, Obrońców Stalingradu, św. Wojciecha, Bogurodzicy (Bazylika Jana Chrzciciela), św. Wojciecha, Obrońców Stalingradu, Staromłyńska, pl. Orła Białego, Grodzka, katedra św. Jakuba, Grodzka, Sołtysia, Wyszyńskiego, Most Długi, Energetyków, Gdańska, Estakada Pomorska, Basen Górniczy, Most Pionierów, Hangarowa, Struga, Łubinowa.

29 lipca do przybyłych pielgrzymów dołączy najliczniejsza grupa ze Szczecina i razem wyruszą w dalszą drogę. Piątkową wędrówkę rozpoczną około 8:45, przechodząc ul. Łubinową, Struga i Szosą Stargardzką.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego apeluje do kierowców o szczególną uwagę w czasie przemarszu pielgrzymów.

Tegoroczna Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbywa się już po raz 32. Pątnicy wyruszyli 25 lipca z Pustkowa, do Częstochowy dotrą 13 sierpnia, każdego dnia pokonując około 35 kilometrów. Trasa szczecińskiej pielgrzymki uznawana jest za najdłuższą w kraju. Pielgrzymi mają do pokonania ponad 600 kilometrów. Szczegółowa trasa pielgrzymki znajduje się na stronie organizatora.