Zabytkowe auta, amerykańskie klasyki, pokazy motocyklowej gymkhany, zawody driftowe, testy latających deskorolek, wyścigi dronów, spotkanie z Transformers Team, warsztaty grillowania, bogata strefa animacji dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje targów Moto Arena, które w weekend odbędą się w Szczecinie.
Impreza rozpocznie się w sobotę, 29 kwietnia, o godz. 10:00. Na placu przed Azoty Areną będzie można podziwiać kilkadziesiąt klasycznych aut, które przyjadą z całej Polski, aby wziąć udział w zawodach Classic Show. Poza tym zaplanowano wystawę zabytkowych pojazdów i amerykańskich klasyków, pokazy jazdy na motocyklach w wykonaniu zawodników polskiej i europejskiej czołówki gymkhany oraz zawody driftowe, które odbędą się na specjalnym torze do jazdy w kontrolowanym poślizgu.

Odwiedzający będą mogli przyjrzeć się też z bliska oryginalnym Harleyom-Davidsonom oraz motocyklom żużlowym, porozmawiać z zawodnikami z Klubu Sportowego „Stal Gorzów” oraz dowiedzieć kiedy i gdzie planowane są rajdy samochodowe i dlaczego warto wziąć w nich udział. Będzie również okazja przetestować elektryczne deskorolki.

Parada ulicami Szczecina

O godz. 12:00 rozpocznie się parada motocykli. W ramach akcji „Motoserce” kolumna pojazdów przejedzie z Wałów Chrobrego na pl. przed Azoty Areną, a w specjalnym autobusie krwiodawstwa będzie można oddać krew.

Trasa przejazdu w godz. 12:00-12:30: Wały Chrobrego, Małopolska, Komandorska, Jana z Kolna, Trasa Zamkowa, pl. Żołnierza Polskiego, al. Niepodległości, Brama Portowa, pl. Zwycięstwa, al. Wojska Polskiego, Szafera, meta przy hali Azoty Arena.

Wystawcy i eksperci
Podczas Moto Areny w hali przy ul. Szafera zaprezentuje się kilkudziesięciu wystawców, w tym m.in.: wypożyczalnie aut, serwisy samochodowe, hurtownie motoryzacyjne, firmy z akcesoriami motoryzacyjnymi, firmy ubezpieczeniowe. Jak informują organizatorzy, na targach gościć będzie też wiele klubów, stowarzyszeń i grup nieformalnych, które łączy wspólna pasja jaką jest motoryzacja. W programie znalazły się też wywiady z ekspertami. Organizatorzy zaprosili m.in. inspektora transportu drogowego, serwisanta, instruktora techniki jazdy, psychologa transportu drogowego.


Mnóstwo atrakcji nie tylko dla dzieci

Na odwiedzających imprezę czeka również specjalna strefa familijna. Zaplanowano w niej mnóstwo atrakcji, m.in. spotkania z Transformersami, którzy zaprezentują się „w oprawie laserów, świateł i dymu”, dmuchane zjeżdżalnie i tory przeszkód, zabawki techniczno-edukacyjne, pokazy miniaturowych modeli samochodów, budowanie i programowanie robotów, eksperymenty i doświadczenia naukowe. Ciekawie zapowiadają się także wyścigi dronów na specjalnie zbudowanym torze. W zawodach wezmą udział profesjonalni zawodnicy. Z kolei w specjalnym namiocie będzie można nauczyć się latać tymi popularnymi ostatnio maszynami. Oprócz tego przygotowano warsztaty grillowania czy tworzenia lizaków.

Targi Moto Arena odbędą się w sobotę i niedzielę, 29 i 30 kwietnia, przed i w hali Azoty Arena. Będzie można je odwiedzać w godz. 10:00-18:00. Wstęp jest płatny. Bilety kosztują 15 zł. Dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie. Dla pierwszych 2 tys. odwiedzających przygotowano kiełbaski z grilla. Więcej tutaj