Zakończył się czwarty dzień PEKAO Szczecin Open. Niestety z turniejem pożegnał się ostatni reprezentant Polski w grze pojedynczej, Marcin Gawron.

Zmagania rozpoczął pojedynek rozstawionego w turnieju z numerem trzecim, Ruia Machado (Portugalia) z Francuzem Guillaume Rufinem. W spotkaniu nie doczekaliśmy się niespodzianki. Mecz zakończył się zwycięstwem Machado 6:3, 6:0.

Nieznacznie więcej emocji dostarczyło kolejne starcie z udziałem turniejowej „jedynki” Hiszpana Alberta Montanesa z Alexandrem Flockiem z Niemiec. Pierwszego seta zaskakująco wygrał reprezentant naszych zachodnich sąsiadów, jednak w kolejnych dwóch, Montanes nie oddał swojemu rywalowi ani jednego gema i zwycięstwem 4:6, 6:0, 6:0, zapewnił sobie udział w ćwierćfinale turnieju.

Uwagę większości kibiców przyciągał dzisiejszy mecz dnia. O awans do dalszego etapu rywalizacji walczył jedyny Polak, który zdoła przejść pierwszą rundę turnieju, Marcin Gawron. Jego rywalem był notowany znacznie wyżej w rankingu ATP, Argentyńczyk Horacio Zeballos. Reprezentant „biało-czerwonych” przespał pierwszego seta, przegrywając go w stosunku 1:6. W drugim pokazał charakter, ale po zaciętej walce, Zeballos okazał się lepszy w tie-breaku, co pozwoliło mu przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W czwartek poznaliśmy także pierwszych finalistów gry deblowej. Po zwycięstwie 6:4, 5:7, 10:5 nad parą Radu Albot (Mołdawia) - Daniel Munoz de la Nava (Hiszpania), do finału awansował duet z Kazachstanu Andrey Golubev - Yuri Schukin.

Jutro w meczu dnia (nie wcześniej, niż przed 19) o drugie miejsce w finale debla powalczą Marcin Gawron i Andriej Kapaś. Ich rywalami będą Rui Machado (Portugalia) i Joao Souza (Brazylia). Poniżej przedstawiamy szczegółowy pla jutrzejszych gier.

Kort Centralny:
(początek gier: 13:30)
1. Albert MONTANES (ESP) vs Joao SOUZA (BRA)
2. Rui MACHADO (POR) vs Horacio ZEBALLOS (ARG)
3. Federico DELBONIS (ARG) vs Eric PRODON (FRA)
4.
Rui MACHADO (POR) / Joao SOUZA (BRA) vs Marcin GAWRON (POL) / Andriej KAPAS (POL) - nie przed 19:00