Pchli targ, na którym będzie można znaleźć ubrania, książki, małe agd, zabawki i inne bibeloty z drugiej ręki. Giełda winyli z szerokim wyborem płyt winylowych. A do tego dwudniowa edycja Festiwalu Rękodzieła i Szczecińskiego Bazaru Smakoszy. W ten weekend w OFF Marinie będzie się działo! „Odpalamy wiosnę!”, mówią organizatorzy.

To pierwszy w tym roku pchli targ w OFF Marinie. „Zawsze są tłumy”

Jeżeli Szczeciński Bazar Smakoszy z pysznym jedzeniem i wyjątkowe rękodzieło na Festiwalu Designu i Rękodzieła to wciąż niewystarczająca zachęta do odwiedzenia w najbliższy weekend OFF Mariny, organizatorzy proponują kolejne atrakcje.

– Przed nami pierwszy w tym roku pchli targ i to w dodatku w dwudniowej odsłonie, tj. w sobotę i niedzielę. Tego u nas jeszcze nie było – zapowiada Michał Jakubów, organizator. – Idea nadawania drugiego życia przedmiotom jest bliska naszej filozofii. Pchli targ to idealna okazja, by z jednej strony zrobić porządek w szafie, a z drugiej znaleźć prawdziwe perełki. Odpalamy wiosnę! 

Co ważne, udział w pchlim targu jest całkowicie bezpłatny, nie obowiązują żadne zapisy.

– Trzeba tylko przyjść, mieć swój kocyk, stolik czy wieszak i to wszystko – mówi Jakubów. Na pchlim targu można sprzedać naprawdę wiele rzeczy, które nam już nie służą, a komuś mogą sprawić jeszcze wiele radości. – Ludzie często przybywają z książkami, ubraniami, zabawkami i szeroko rozumianymi domowymi bibelotami. Naprawdę jest w czym wybierać, a doświadczenia poprzednich edycji pokazują, że szczecinianie bardzo lubią takie wydarzenia. Zawsze są tłumy.

Jednocześnie organizator zaznacza, że pchli targ to nie jest miejsce dla profesjonalnych rzemieślników.

– To wydarzenie dla tych, którzy zamiast wyrzucać, chcą niepotrzebnym już przedmiotom nadać drugie życie. Nie dla tych, którzy coś wytwarzają i chcą to sprzedać. Ich miejsce jest na Festiwalu Designu i Rękodzieła – podkreśla Jakubów. 

Szeroki wybór winyli, płyt CD i kaset magnetofonowych. „Oldschoolowcy znajdą tu pociechę”

Nie lada gratkę organizatorzy przygotowali również dla miłośników muzyki. W niedzielę, 24 marca, w OFF Marinie pojawi się zaprzyjaźniony ze Szczecińskim Bazarem Smakoszy Rafał z giełdą winyli i dużą ofertą czarnych krążków.

– To profesjonalista, który płyt szuka na największych międzynarodowych imprezach – podkreśla Jakubów. – W swoim asortymencie ma wiele nowych krążków, dużo starych, zawsze znajdzie się też coś dla miłośników CD i kaset. Oldschoolowcy też znajdą tu pociechę. Rafał ma już grono swoich stałych klientów, którzy specjalnie dla niego pojawiają się w OFF Marinie. Na stoisku z płytami będzie również możliwość ich odsłuchu, więc nie ma obaw, że kupi się kota w worku. 

Na Festiwal Designu i Rękodzieła i dwudniową odsłonę Szczecińskiego Bazaru Smakoszy organizatorzy zapraszają do OFF Mariny przy ul. Chmielewskiego 18 w najbliższą sobotę i niedzielę, 23 i 24 marca, w godz. 10:00-14:00. Z kolei pchli targ w oba dni będzie odbywał się w godz. 11:00-14:00. Giełda winyli zagości w niedzielę od godz. 10:00. Wstęp darmowy, parking na terenie OFF Mariny bezpłatny, dojazd ul. Smolańską od strony pętli „Pomorzany” oraz sklepu Netto. 

Weekendowe atrakcje to tylko część wydarzeń zaplanowanych w OFF Marinie w najbliższym czasie. Szczeciński Bazar Smakoszy w kwietniu zaprosi na Festiwal Słodyczy (20-21.04). Przed wakacjami (18-19.05) zorganizowany zostanie natomiast Festiwal Kawy połączony z 7. urodzinami Szczecińskiego Bazaru Smakoszy. Do tego, jak co roku przed Wielkanocą, odbędzie się piątkowa – zamiast niedzielnej – odsłona bazaru. Tym razem przedświąteczną edycję zaplanowano 29 marca w godz. 13:00-17:00.