Paweł Krężelok, 16 – letni szczecinian, który niespełna miesiąc temu zdobył tytuł wicemistrza świata w kartingu w kategorii juniorskiej już w ten weekend rozpocznie swoją przygodę z zawodami Volkswagen Castrol Cup.

Aby wziąć udział w trzech ostatnich rundach turnieju Paweł najpierw musiał skończyć 16 – lat. W ten weekend będzie miał okazję zmierzyć się z nieco większą maszyną niż gokart czy Kia.

Volkswagen Castrol Cup to dla mnie ogromne wyzwanie! Cieszę się bardzo, że udało nam się w zespole dopiąć wszelkie sprawy, aby móc stanąć do walki z zawodnikami w tym niezwykle wymagającym pucharze. Jestem najmłodszy w stawce, ale nie liczę z tego powodu na jakieś ułatwienia. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zrobić miłą niespodziankę. Miałem okazję poznać samochód na testach na Słowacji. Byłem najszczęśliwszą osobą siedząc za kierownicą tego potwora! - mówi młody kierowca.

Krężelok nie stawia sobie niemożliwych celów – przede wszystkim chce jak najlepiej pojechać w wyścigu. W podobnym tonie wypowiadał się o Mistrzostwach Świata w kartingu, które w lipcu odbyły się w Danii. Stamtąd powrócił jako wicemistrz. Tutaj jednak priorytetem będzie zdobywanie doświadczenia.

To co przeżywam od środka jako młody zawodnik, który stanie do walki z tak doświadczonymi kierowcami jest nie do opisania. Najważniejsze, że wiem po co jestem w tym sporcie. Dla mnie priorytetem jest ściganie i dążenie do perfekcji. To będzie porządny trening! - dodaje Krężelok.

Paweł Krężelok wystąpi w barwach zespołu otoMoto Team. Więcej informacji nt. młodego kierowcy znajdziecie na jego profilu w portalu Facebook.

 

Zobacz także:

Szczecinianin Wicemistrzem Świata w kartingu

„W przyszłości chcę jeździć w WTCC”