koncerty

Paulina Przybysz. Akustyczeń 2018

foto: fragment grafiki promującej wydarzenie / materiały prasowe

Gdzie?
Sala Koncertowo-Teatralna Nowego Browaru Szczecin, ul. Partyzantów 2
Kiedy?
Piątek, 12.01.2018
O której godzinie?
19:00
Za ile?
40 pln normalne / 30 pln szkolne i studenckie; bilety dostępne na bilety.fm
Opis wydarzenia
Już 12 stycznia 2018 w Sali Koncertowo-Teatralnej Nowego Browaru Szczecin (ul. Partyzantów 2) w ramach festiwalu Akustyczeń 2018 wystąpi Paulina Przybysz z zespołem.
Prawie dwie dekady zachwycała głosem w takich składach jak: Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo, z którymi wydała w sumie 7 długogrających albumów. Laureatka licznych nagród i wyróżnień – m.in. Fryderyków i SuperJedynek. Otwartość na muzykę doprowadziła ją do niezliczonej liczby kolaboracji studyjnych i koncertowych, a pracowała między innymi ze Stanisławem Sojką, Tomaszem Stańko, Night Marks Electric Trio czy Envee. Przez wiele lat zasilała najróżniejsze projekty, żeby w końcu powiedzieć coś zdecydowanym głosem w solowym materiale. Po raz pierwszy występuje pod swoim pełnym imieniem i nazwiskiem, bo jak sama mówi: „ma coś konkretnego do powiedzenia". Album pod nazwą „Chodź Tu" wydany został 6 października 2017 r. pod szyldem Kayaxu i jest promowane dwoma singlami: „Dzielne Kobiety" oraz „Pirx". Można śmiało powiedzieć, że jest to płyta z wyjątkową muzyką i mocnym przekazem.Odważne produkcje Pauliny i charakternych producentów, których zaprosiła do współpracy łączą się ze szczerymi wyznaniami. Gatunkowo Artystka wraca trochę do muzyki, od której zaczynała swoją karierę, łączy hip-hopowe bity z soulowym wokalem, ale to wszystko w bardzo współczesnym brzmieniu. Ciężka elektronika, trapowe werble przeplatają się z organicznymi samplami, brzmieniem pianina, wiolonczeli czy dźwięków natury. Za produkcje odpowiadają głównie chłopaki z Night Marks Electric Trio: Marek Pędziwiatr, Spisek Jednego, Adam Kabaciński oraz Zamilska, Teielte, Andres Koper, Sander Mulder, Jacek Antosik i sama Paulina. Muzyka ta w połączeniu ze specyficzną poetyką tworzy ciekawą opowieść o relacjach, miłości, polityce, wolności, erotyce czy rynku muzycznym. O „Chodź tu" można wiele powiedzieć, ale najlepiej opisuje go sama Paulina, która o płycie mówi, że jest przede wszystkim „szczera i trochę bezwstydna".

Organizator i Mecenat Edycji X festiwalu Akustyczeń: Podparty Produkcja, Gmina Miasto Szczecin, Pomorze Zachodnie, Uniwersytet Szczeciński. Szczegółowy program tegorocznej edycji Festiwalu Akustyczeń tutaj
 
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję