Któż nie zna tej wspaniałej gry, która rozstrzygała większość nieporozumień w dzieciństwie. Dziś ta niezapomniana zabawa wchodzi na kolejny poziom ubawu i przeistacza się w Mistrzostwa Polski, które odbędą się na początku marca właśnie w Szczecinie.

Zasady zabawy są proste i chyba wszystkim znane. Występują trzy figury - każdej odpowiada dany układ dłoni. Kamień - to pięść - pokonuje Nożyce, które symbolizuje dłoń z dwoma wyprostowanymi palcami - ta figura zwycięża Papier - otwartą dłoń - który zaś wygrywa z Kamieniem.

Na pomysł zorganizowania tych niebanalnych mistrzostw wpadł student Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego - Rafał Polak. Jak sam zapewnia projekt ten zrodził się z potrzeby organizowania rzeczy niekonwencjonalnych - po turniejach w błotosoccera i błotovolleya przyszedł czas na Mistrzostwa Polski w Kamień, Nożyce, Papier.  A dlaczego właśnie ta gra? Ponieważ jest prosta, a uczestnikiem może być każdy - w turnieju nie ma faworytów - wszystko bowiem zależy od odrobiny szczęścia - tłumaczy organizator.

Oficjalny start zawodów przewidziany jest na godzinę 11, ale o godzinie 9 ma się rozpocząć weryfikacja zawodników. Koniec turnieju planowany jest w okolicy godzin wieczornych - tak, by wszyscy zainteresowani zdążyli na późniejszą imprezę integracyjną. 

Zapisy na mistrzostwa trwają do 26 lutego - wpisowe dla studentów ZUT i członków AZS to 10 zł, zaś dla pozostałych chętnych to koszt 15 zł.

Dla zwycięzcy całego turnieju przewidziana jest nagroda w wysokości 500 zł, a dla pierwszych 10 miejsc organizator przewiduje nagrody rzeczowe. Planowana jest również nagroda specjalna dla uczestnika, który wylegitymuje się najdalej położonym od naszego miasta miejscem zamieszkania.

Mistrzostwa Polski w Kamień - Nożyce - Papier odbędą się 3 marca w Klubie Studenckim "Pinokio". Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy, zaś organizatorom życzymy ogromnego sukcesu. Któż wiem może - jeśli impreza będzie się cieszyła dużym zainteresowaniem -  w przyszłym roku zagramy w tę grę z ulepszeniem zaproponowanym przez bohaterów serialu Teoria wielkiego podrywu?