Pozytywna energia, najgłębsze klimaty roots reggae i spokojne jamajskie bujanie –to najlepsza wizytówka szczecińskiego zespołu Pangea, który debiutuje jutro koncertem we Free Blues Clubie.

Korzenne reggae

Reggae w Polsce cieszy się całkiem sporą popularnością. Zespoły takie jak Habakuk, Indios Bravos, a ostatnio jeszcze StarguardMuffin mają rzeszę fanów. Coraz trudniej znaleźć jednak zespoły wykonujące tradycyjne, pochodzące z lat ’70 roots reggae.

Nowy-stary (istnieje już 5 lat) szczeciński zespół Pangea jest przedstawicielem tego właśnie zacnego gatunku. Członkowie zespołu to muzycy znani już z najlepszych szczecińskich kapel ska i reggae takich jak Chant, Wyspa Jabłoni, Vespa, Skambomambo, Dr Cycos.

Decision of Run”

Za datę powstania zespołu można uznać 9 czerwca 2006 roku, kiedy Łukaszewski (ex Vespa, Skambomambo, Wyspa Jabłoni) spotkał się z Biskupskim (ex The Chorzy, Wyspa Jabłoni) na niezobowiązującej próbie. Spotkanie okazało się bardziej efektywne, niż się spodziewali i pojawiły się pierwsze utwory, a wkrótce - plany na rozszerzenie składu. Jednakże poszukiwania odpowiednich muzyków  zajęły kilka lat. Do zespołu doszedł Buciarski (ex Skambomambo, Wyspa Jabłoni) oraz Serewiś (ex Dr Cycos, Chant, Skambomambo), a później Zwoliński (ex Chant).

Niebawem skład wzbogacili Olszak i Rosołowski (ex Raga Squad) z Dębna oraz drugi gitarzysta - Iberhan. W tak ustabilizowanym składzie zespół przygotowywał się do debiutanckiego występu, który jednak nie odbył się z powodu wypadku jednego z członków. Później dochodziło do kilku jeszcze roszad personalnych.

W tym roku kolejni doświadczeni muzycy dołączyli do Pangei – Orecki i Porowski to sekcja dęta świetnych zespołów Chant i Vespa. Zupełnie niedawno zespół wzbogacił się o ciepły głos Patrycji Kowalskiej, który nadał uroku i delikatności brzmieniu kapeli.

Do tej pory Pangea zrealizowała demo „Decision of Run", na którym znajdują się cztery utwory utrzymane w klimacie roots reggae. Płyta, wydana własnym sumptem, będzie dostępna podczas scenicznego debiutu w Free Blues Clubie, 10 czerwca, czyli jutro.

Pangena czyli jednośćNazwa zespołu nawiązuje do superkontynentu Pangea, wszechziemi sprzed 180 mln lat i symbolizuje jedność w sensie globalnym - jedność lądów, a metaforycznie także ras, wyznań i muzyki. W sensie dosłownym to też scalenie muzyków ze znanych szczecińskich zespołów o jamajskich korzeniach muzycznych w jeden projekt - roots reggae.

W końcu debiut!

Wszyscy, którzy kochają jamajskie rytmy nie mogą przegapić debiutu Pangei, na który trzeba było czekać 5 lat! Doświadczenie i muzyczne cv członków zespołu gwarantuje kawał świetnego grania.

Zapraszamy na koncertowy debiut zespołu Pangea. Jutro, 10 czerwca, Free Blues Club, godz. 21. Wstęp 10/15 zł w dniu koncertu. Nie przegapcie tego!

A tak prezentuje się Pangea! Sami zobaczcie…