Kolejnym moim gościem w cyklu Pan od książek był Robert A. Florczyk, którego zbiór opowiadań „Trzy raz wolność!” ukazał się pod koniec ubiegłego roku.

Robert A. Florczyk (ur. 1963) jest rodowitym szczecinianinem. Studiował ekonomię, a ukończył studia prawnicze. Pracował krótko w Książnicy Szczecińskiej w dziale zbiorów pomorzoznawczych. Od kilkunastu lat jest zawodowo związany z portem na Łasztowni. Wcześniej opublikował tomy poetyckie „Brama Portowa” (2014) i „Łasztownia – kapsuła czasu” (2016).

W zbiorze „Trzy razy wolność!” Florczyk cofa się do lat swojej młodości, okresu liceum i studiów. Poznajmy dzięki temu PL-owski Szczecin z wszechobecną szarością. Jednak okres młodości wspominamy pozytywnie. Tu zderzają się te dwie perspektywy.

 

Krzysztof Lichtblau (ur. 1989 r. w Szczecinie) – krytyk literacki i komiksowy. Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. W latach 2014-2018 pełnił funkcję sekretarza w kwartalniku literacko-kulturalnym „eleWator”. Redaktor naczelny portalu o popkulturze BETONiarka.net. Członek Stowarzyszenia POP-ART. Pracownik działu promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie.

Zobacz na fb: Pan od książek