Po raz kolejny Pałac Młodzieży szykuje dla uczniów szkół podstawowych niezapomniane ferie zimowe. Wśród propozycji Feriady 2023 są m.in. zajęcia plastyczne, ceramiczne czy teatralne lub fotograficzne. Rekrutacja rusza w poniedziałek wieczorem.

Pałac Młodzieży w Szczecinie w tym roku przygotował ofertę dla sześciu 15-osobowych grup w każdym turnusie. W programie: twórcze zajęcia w pałacowych pracowniach oraz ciekawe imprezy i warsztaty edukacyjne dla wszystkich uczestników półkolonii.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Na stronie internetowej https://polkolonie.palac.szczecin.pl/oferta dostępne są szczegółowe informacje na temat wszystkich zaplanowanych zajęć. Wśród nich znajdują się propozycje dla dzieci z klas 0-2 oraz 3-5 szkoły podstawowej. Znajdzie się zarówno coś dla tych, którzy kochają taniec i ruch, jak i wszystkich ciekawych teatralnych zdarzeń scenicznych i zakulisowych. W programie są też zajęcia ceramiczne, szachowe, sportowe, plastyczne, fotograficzne. 

Podczas pierwszego turnusu (13-17.02.2023) Pałac Młodzieży zaprasza na zajęcia „Taneczne Szaleństwa”, „Teatralne Wariacje”, „Szachowe Wygibasy”, „Japońskie Figury”, „Artystyczne Łamańce” oraz „Fotograficzne Arcydzieło”. Drugi turnus przyniesie ze sobą „Artystyczne Zawijasy”, „Taneczne Szaleństwa”, „Sportowe Kolaże”, „Wybuchowe Zygzaki”, „Teatralne Śpiewańce” i „Rozśpiewane Kabarety”.

By aktywnie i kulturalnie spędzić czas

Dodatkowo każdy turnus wzbogacony będzie o tematyczne warsztaty. W pierwszym tygodniu na młodych uczestników czekają warsztaty podróżnicze, etniczne, cyrkowe i śmiechoterapii. W ich trakcie dzieci poznają regiony, w których charakterystycznym wzorem stroju ludowego jest wełniany pasiak czy przekonają się, że żonglerka nie jest tak trudna, jak mogłaby się wydawać. Drugi turnus skupi się wokół warsztatów fonomatyki, etnograficznych, dobrych relacji – teambuildingu oraz dźwiękowych. Będzie to okazja, by m.in. zapoznać się z technologią VR czy poczuć się jak twórca nowych dźwiękowych przestrzeni.

Podczas Feriady 2023 nie zabraknie również kina pałacowego i pełnometrażowych filmów, które zabiorą widzów w podróż pełną przygód.

Nabór elektroniczny na półkolonie startuje w poniedziałek, 30 stycznia, o godz. 19:00 i potrwa do czwartku, 2 lutego, do 23:59. Zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, w godz. 8:30-15:30. Koszt jednego turnusu to 450 zł. W cenie zapewnione jest wyżywienie w formie cateringu – śniadanie i jednodaniowy obiad.