Outlet Park Szczecin został liderem rynku outletów działających w Polsce – informuje w imieniu centrum Małgorzata Halaba z agencji High Profile Strategic Advisors. W ubiegłym roku placówkę tę odwiedziło ponad 3,5 mln klientów. To o 23% więcej niż w roku 2015.
Dla Outlet Park Szczecin miniony rok był udany także pod innymi względami: w 2016 roku centrum handlowe odnotowało 29% wzrost sprzedaży w porównaniu z 2015. W rekordowym pod tym względem grudniu sprzedaż wzrosła o 10%.

- Tak dobre wyniki sprzedaży to wynik stale rosnącej popularności centrum wśród klientów z całego regionu, jak również ofert przygotowywanych przez naszych obecnych najemców. To przekłada się również na zainteresowanie naszym centrum wśród nowych, nieobecnych dotąd marek – na koniec 2016 Outlet Park mógł się pochwalić 100% wynajęciem powierzchni – komentuje Mariusz Machnicki, dyrektor szczecińskiego outletu.

Rozbudowa jeszcze trwa

Outlet Park Szczecin jest nadal rozbudowywany. W niedawno zakończonym IV etapie o powierzchni 3 300 m² swoje placówki otworzyły: Media Expert, Fitness Klub „BeFit” oraz Dom Lekarski. Wraz z nowo oddanym budynkiem przybyło 200 dodatkowych miejsc parkingowych.


W listopadzie rozpoczęła się również budowa III części Outlet Parku. Będzie to przedłużenie istniejącego pasażu handlowego. Znajdzie się w niej około 20 sklepów o łącznej powierzchni najmu 3 800 m². Poziom wynajmu III etapu rozbudowy osiągnął 50%. Przewidywany termin otwarcia to przełom III i IV kwartału 2017 roku.

- Po zakończeniu całości, Outlet Park Szczecin będzie jednym z największych obiektów tego typu w Polsce – dodaje Halaba.


Outlet Park Szczecin otwarto jesienią 2012 roku. Obecnie w centrum jest około 100 sklepów, takich marek jak np.: Nike, Puma, Reebok, Adidas, Tommy Hilfiger, Reserved, Bytom, Lee Wrangler, Wittchen, Kazar, Vero Moda, Cross Jeans, Atlantic, Lavard, Ecco, Big Star, 4F, Ochnik, Simple, Mohito, Kubenz, Volcano, Monnari, Świat Zabawek, Giacomo Conti, Maxima i Bruno Zinger. W Outlet Park Szczecin mieści się także supermarket Piotr i Paweł oraz kino Helios.