Pierwsza kąpiel będzie możliwa już w sobotę. Startuje sezon kąpielowy na Arkonce.
Jak informuje Andrzej Kus, rzecznik Zakładu Usług Komunalnych, ceny biletów wstępu na kąpielisko nie zmieniły się. Dzieci do 6. roku życia na teren kompleksu wchodzą bezpłatnie. Dzieci od 6 do 13 lat zapłacą złotówkę. Bilety ulgowe dla dzieci powyżej 13. roku życia kosztują 5 złotych. Tyle samo zapłacą studenci, emeryci i renciści. Bilet normalny to koszt 10 złotych.

Oddzielne wyjście i mobilny kasjer
W tym sezonie na gości kompleksu czeka mnóstwo nowości. Zmieniają się zasady wyjścia z obiektu. - Nie będzie już możliwości opuszczenia Arkonki bramką wejściową, jak to było w latach ubiegłych. Przygotowane zostało oddzielne wyjście - znajdujące się bliżej lokali gastronomicznych – mówi Kus. - Najszersza brama jest teraz wyłącznie wejściem pierwszeństwa dla osób niepełnosprawnych, rodziców z małymi dziećmi, osób z rowerami.

Od początku sezonu uruchomione zostaną trzy kasy. W momencie wystąpienia dużych kolejek, jak zapewnia rzecznik ZUK, pojawi się czwarty kasjer z urządzeniem mobilnym.

Nowe zabawki
Kolejną nowością są zabawki. W największym basenie ustawione zostaną dwie nowe zjeżdżalnie oraz dwie zabawki pływające, wszystkie z atestami.

- W ubiegłych latach dochodziło do wielu upadków na schodach prowadzących na zjeżdżalnie – mówi Kus. - Na schodach zostały wymienione kafelki, które posiadają bardziej chropowatą powierzchnię i w połączeniu z wodą nie są śliskie – dodaje.

Elektroniczne wyświetlacze

Ponadto, przy kasach wejściowych oraz przy parkingu zamontowano elektroniczne wyświetlacze. Ten przy kasach pokazuje frekwencję na obiekcie. Dopuszczalna wynosi 5000 osób. - Po jej przekroczeniu wejście na obiekt chwilowo będzie zamykane, aż do momentu, gdy będzie możliwość wpuszczenia kolejnych gości – informuje Kus. Wyświetlacz przy parkingu pokazuje natomiast ilość wolnych miejsc parkingowych. Pozostawienie samochodu na placu to koszt 1 zł za godzinę.

Rzecznik ZUK apeluje także do przestrzegania całkowitego zakazu postoju, który obowiązuje po lewej stronie jezdni w kierunku obiektu. W momencie, gdy ktoś zostawi tam samochód będzie wyczytywany przez megafon, by go przestawić. Opuszczenie terenu kompleksu będzie oznaczało utratę ważności biletu i konieczność kupna kolejnego. - Do pomocy wzywana również będzie straż miejska, która będzie odholowywała auta. Dla niezdyscyplinowanych kierowców parkowanie będzie kosztowało nie 1zł, a 500 zł za holowanie – ostrzega Kus.

Więcej miejsc na grilla
W tym sezonie przygotowano także dwa nowe miejsca do grillowania. - Aktualnie czekamy na dostawę grilli. Korzystanie z każdego jest bezpłatne. Należy ze sobą zawsze zabrać drewno, brykiet czy węgiel drzewny niezbędny do rozpałki. Po grillowaniu prosimy, bo po sobie sprzątać – mówi Kus.

Na terenie kąpieliska pojawiło się też dużo nowych nasadzeń krzewów. Ustawiono również więcej drewnianych ławek, oznaczenia i koraliki oddzielające zjeżdżalnie.

Arkonka będzie czynna codziennie: od poniedziałku do czwartku w godzinach 10:00-20:00, od piątku do niedzieli w godzinach 10:00-21:00. Sezon potrwa do 4 września.