wernisaże

Otwarcie wystawy Zorki Wollny "Środowisko"

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 15.02.2020
O której godzinie?
14:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Ta retrospektywna wystawa nie patrzy w przeszłość, ale w przyszłość, pytając o to, jak robić ekspozycje z małym śladem węglowym?

 

Zorka Wollny "Środowisko. Retrospektywa na przyszłość"

kuratorka: Joanna Warsza

wystawa: 15.02. – 29.03.2020

z udziałem m.in.: N. U. Unruh / Einstürzende Neubauten; Psychedelic Choir

Ta retrospektywna wystawa nie patrzy w przeszłość, ale w przyszłość, pytając o to, jak robić ekspozycje z małym śladem węglowym? Środowisko to zwykle system współzależnych, przenikających się elementów nieożywionych i ożywionych. Środowisko Zorki Wollny jest jednocześnie akustyczne, antropogeniczne, artystyczne, zdegradowane i ożywione. Składają się na nie dzieła sztuki, performatywne prace i interaktywne instalacje: akustyczne ptasie gniazda, poduszki sensoryczne z boi czy dywany z potłuczonego szkła. Większość materiałów, obiektów i surowców została odzyskana od producentów i zakładów pracy w Szczecinie, m.in. ze stoczni, papierowni czy fabryki kabli. Po zakończeniu wystawy część z nich zostanie naprawiona i wróci do obiegu. Zorka przez ostatnie 15 lat funkcjonowała na pograniczu choreografii, muzyki i kultury wizualnej. Często jej prace włączały do działań publiczność i problematyzowały codzienne zachowania, co prezentujemy w formie dokumentacji wideo. Środowisko Zorki Wollny stworzone w TRAFO podsumowuje szereg eksperymentów artystki z fizycznością, akustyką oraz codziennymi zwyczajami, proponując troskliwe praktyki wystawiennicze, a szerzej: refleksję, jak uprawiać sztukę w obliczu katastrofy klimatycznej, zarówno w czterech ścianach galerii jak i poza nimi.

Wystawa powstała we współpracy z CTM 2020 Berlin, Chicago Architecture Biennale, steirischer herbst festiwal, przy wsparciu Stoczni Szczecińskiej.

FB: https://www.facebook.com/events/455081365384465/

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję