Porady od ponad 100 wystawców, rabaty na najlepsze produkty, nowinki technologiczne, panele dyskusyjne i studio targowe. Tylko kilka dni pozostało do Targów Bud-Gryf & Home. „Dobre przygotowanie do budowy lub remontu to mocny fundament. Warto wiedzieć, jak mądrze oszczędzać, a nie wydać dwa razy więcej” – podkreśla Celina Wołosz, rzecznik prasowa miejskiej spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, organizującej wydarzenie.

Targi Bud-Gryf & Home od ponad 30 lat zajmują miejsce w branżowym kalendarzu. Kiedyś w hali Międzynarodowych Targów Szczecińskich, a od kilku lat w Netto Arenie mieszkańcy z regionu mogą zdobyć wiele informacji i cennych porad na temat budowy, remontu lub urządzenia wymarzonych czterech kątów.

– W tym roku mamy ponad 100 wystawców, którzy nie tylko podzielą się swoją wiedzą, ale zaprezentują najnowsze produkty, technologie i rozwiązania. Będziemy rozmawiać o nowinkach technologicznych, w programie znalazły się również panele dyskusyjne i nasze studio targowe, w którym będziemy przepytywać ekspertów z proklimatycznych działań – zapowiada Celina Wołosz.

Największe marki z branży budowlanej i wyposażenia wnętrz

Wystawcy będą czekać na odwiedzających od 22 do 24 marca w Netto Arenie. Wśród firm, które zgłosiły swoją obecność, znajdują się największe marki z branży budowlanej i wyposażenia wnętrz.

– Przy ponad 300 realizacjach i 18-letnim doświadczeniu muszę podkreślić, że z naszymi klientami jesteśmy od samego początku do końca. Problemów przy budowie domu jest mnóstwo, ale na każde są rozwiązania i metody – mówił w Studiu wSzczecinie.pl Hubert Marzyński, właściciel firmy HMI, oferującej systemy grzewcze, wentylacyjne i sanitarne.

– Oszczędzanie na podstawie to najgorsze, co można wybrać. W budynku najważniejsze jest to, co niewidoczne. Nie oszczędzajmy na fundamentach, hydroizolacjach. Fundamentów już nie wymienimy, a naprawa i modernizacja często są dużo droższe – dodał Damian Borek, przedstawiciel firmy Budova, zajmującej się drewnianymi domami szkieletowymi, domami modułowymi i domkami mobilnymi.

„Sucha kalkulacja nigdy nie jest dobra”

Jak zapewniają organizatorzy, targi to „idealna okazja do nawiązania nowych relacji biznesowych, zdobycia rabatów czy znalezienia inspiracji”.

– Trzeba budować i spełniać marzenia, sucha kalkulacja nigdy nie jest dobra. Na targach pojawimy się z dwiema nowościami, które pozwolą przekonać odwiedzających do naszej oferty. Jesteśmy producentem, nie sprzedawcą okien. Każde z nich powstaje niedaleko, tuż nad jeziorem Miedwie – mówi Magdalena Goławska, przedstawicielka firmy FRAMEX, producenta okien z ponad 30-letnim doświadczeniem.

Targi zieleni i atrakcje dla najmłodszych

Prezentacja produktów, materiałów i fachowe porady to nie jedyne atrakcje. Antresolę Netto Areny zajmą Minitargi Zieleni, gdzie będzie można kupić kwiaty doniczkowe, iglaki, cebulki kwiatów, byliny oraz uzyskać wiele cennych porad nt. pielęgnacji roślin.

– Podczas targowego weekendu nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Strefa małego budowlańca będzie pełna kreatywnych zabaw. Ponadto odwiedzający będą mogli wziąć udział w licznych konkursach – dodaje Celina Wołosz.

Targi Bud-Gryf & Home odbędą się od 22 do 24 marca. Wystawcy zapraszają do Netto Areny przy ul. Szafera w Szczecinie. Parking, wstęp oraz szatnia będą bezpłatne.