koncerty

Orkiestra Perkusyjna Gamelan: Koncert kolęd i pastorałek

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 01.02.2020
O której godzinie?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Magiczna orkiestra zagra magiczny koncert, bo związany z najbardziej magicznym czasem w roku, czyli z Bożym Narodzeniem. Będzie można posłuchać klasycznych kolęd i pastorałek, ale również utworów niereligijnych związanych z tym czasem. Wszystkie utwory grane przez Orkiestrę Perkusyjną Gamelan są aranżowane lub komponowane specjalnie dla niej przez prowadzących dyrygentów: Krzysztofa Seroczyńskiego, Pawła Kornicza i Tomasza Witkowskiego. 

 

Orkiestra Perkusyjna Gamelan Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczecinie, powstała w 2000 roku. Tworzą ją wyłącznie osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Muzycy grają na instrumentarium Carla Orffa. W Orkiestrze gra na stałe 25 osób prowadzonych przez profesjonalnych muzyków. Od 2000 roku Orkiestra Gamelan koncertowała 150 razy, w tym 15 razy w Niemczech (Berlin, Greifswald, Prenzlau, Schwedt). Posiada w swoim repertuarze 82 utwory muzyki klasycznej, ludowej, filmowej, jazzu oraz rozrywkowej. Wydane zostały 3 płyty z muzyką europejską i rozrywkową oraz 1 z kolędami i pastorałkami.

 

W programie koncertu usłyszymy m.in.:

- Wśród nocnej ciszy (trad. ar. T. Witkowski)

- Przybieżeli do Betlejem (trad. ar. K. Seroczyński)

- Jezus malusieńki (trad. ar. P. Kornicz)

- Oj maluśki (trad. ar. P. Kornicz)

- Mały dobosz (Katherine K. Davis, ar. P. Kornicz)

 

Orkiestra Perkusyjna Gamelan:

Dyrygent - Paweł Kornicz

Muzykoterapeuta - Krzysztof Seroczyński

Muzykoterapeuta - Katarzyna Michno.

 

Wstęp wolny

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję