Juwenalia coraz bliżej, bo już za niecałe dwa tygodnie. Udało nam się porozmawiać z jednym z organizatorów

Marcin Wypchło spotkał się z nami przed Rektoratem Uniwersytetu Szczecińskiego. Tegoroczne Juwenalia są przygotowywane wspólnie przez wszystkie szczecińskie uczelnie, co należy docenić. Zagrają m.in. Hey, Tede, O.S.T.R., Pakito, Olav Basovski i twórcy hitu Freefall - Jeckyll & Hyde. Nawet fani disco polo będą zadowoleni, bo będą mieli szansę usłyszeć Boysów i ich największy przebój "Jesteś szalona". Ale Shazzy już niestety zobaczymy.

Nie wszystko należy uznać za sukces. Ponieważ w tym samym czasie odbędą się dwa koncerty. Na jednym, organizowanym przez Politechnikę Szczecińską zagra Jamal, a na drugim, który będzie dziełem uniwersytetu, Tede z Ostrym. Jednakże rozmówca nie widział w tym żadnego kłopotu, pomimo tego, że oba koncerty odbędą się po obu stronach jednej ulicy - alei Piastów.

Niestety, w tym roku nie obejrzymy kabaretonu, ponieważ, jak to określił Marcin Wypchło, juwenaliowa niedziela przypadnie na 1 czerwca, kiedy jest dużo imprez dla dzieci i trudno jest o znalezienie odpowiedniego miejsca na zorganizowanie tak dużego wydarzenia jakim jest z pewnością kabareton.

Ma się jednak zmienić sytuacja ze stanowiskami z piwem. Gastronomicy zapowiadają, że będzie ich po prostu więcej, niż w zeszłym roku. Wielu studentów pamięta, że zakup złocistego napoju w tamtym roku było po prostu koszmarem.

Pomimo tych kilku niedociągnięć, wydaje się jednak, że Juwenalia mogą odnieść sukces. Trzymamy kciuki za to.