„Bosman dla regionu” to program grantowy, który wsparł kwotą ponad 500 tysięcy złotych aż 22 projekty zgłoszone przez zachodniopomorskie instytucje, stowarzyszenia, fundacje i inicjatywy społeczne. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, nadesłano blisko 700 wniosków o grant. W czwartek (3 grudnia) o godzinie 20:00 zaplanowano specjalny program podsumowujący tegoroczną edycję inicjatywy „Bosman dla regionu”.
„Ten projekt spełnił swoje założenia w 300%”
Projekt „Bosman dla regionu” to jeden z największych programów grantowych w Polsce realizowany w ostatnich latach i zainicjowany przez prywatną firmę. Celem szczecińskiej marki było wsparcie organizacji pozarządowych działających na terenie województwa w realizowaniu swoich celów statutowych. Udało się wcielić w życie dziesiątki inicjatyw z zakresu ekologii, ale i wesprzeć potrzebujących ludzi oraz zwierzęta.
– Chcemy być z naszymi konsumentami. Browar tworzy ze mną ponad 200 pracowników i widzieliśmy ich wielkie zaangażowanie, to nasz wielki powód do dumy jak udało się ten pomysł zrealizować – mówi Piotr Zając, dyrektor browaru Bosman w Szczecinie.
– Ten projekt spełnił swoje założenia w 300%. Wyzwaniem było wybranie najlepszych inicjatyw, bo tak naprawdę wszystkie były potrzebne i doskonałe. Pozytywna energia jaką udało się wyzwolić jest imponująca. Wybraliśmy 22 organizacje o bardzo szerokim spektrum działania. Realizacja tych zadań była wspaniała, bardzo wysoko oceniamy efekty działania naszych beneficjentów. To czysta przyjemność robić tego typu projekt – dodaje Paweł Michalik, brand manager marki Bosman.
Wsparcie dla niepełnosprawnych, pomoc zwierzętom, inicjatywy ekologiczne – szerokie spektrum działań dla regionu wsparte przez Bosmana
Beneficjenci zrealizowali imponujące projekty związane z ekologią, ale i rozwojem społeczeństwa obywatelskiego i naszych „małych ojczyzn”.
– Udało nam się zakupić busa dla niepełnosprawnych kibiców, żeby ułatwić im dojazd na mecze, w tym na mecze wyjazdowe. Skupiliśmy się także na promocji piłki nożnej w Szczecinie oraz na rozwoju klubu kibica niepełnosprawnego, który może aktywniej działać właśnie dzięki Bosmanowi – tłumaczy Rafał Szczupak ze Stowarzyszenia Kibiców Pogoni Szczecin.
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zrealizowało projekt, dzięki któremu udało się pomóc kilkuset psom z całego regionu. – Skupiliśmy się na pomocy psom, które trafiają do nas z interwencji. To zwykle zwierzęta wymagające leczenia, diagnostyki i pielęgnacji. Pomogliśmy blisko setce psów, które docierały do nas w bardzo ciężkim stanie, wielu udało się dzięki tym pieniądzom uratować życie – mówi Karolina Winter-Zielińska z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie.
Eksperci (Katarzyna Kazojć i Katarzyna Michalska) podkreślają, że program grantowy „Bosman dla regionu” to doskonały przykład tego, jak sprawnie powinna wyglądać realizacja działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.
– Dobry CSR to współcześnie takie działanie, które wykazuje zaangażowanie. Takim przykładem może być działanie Bosmana, bo to nie tylko danie pieniędzy, a wybór najlepszych projektów i współdziałanie przy ich realizacji. To działanie wynikające ze szczerych potrzeb, a nie tylko marketingu – mówi dr Katarzyna Kazojć, organizator plebiscytu „Równa firma”.
Program „Bosman dla regionu” będzie kontynuowany w roku 2021.
Post konkursowy: https://www.facebook.com/BosmanSzczecinski/posts/209066170676244
Komentarze
1