Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz otrzymał nagrodę „Osobowość 35-lecia Wolności RP” w kategorii „polityk”. Wyróżnienie zostało przyznane decyzją rady naukowo-programowej, ekspertów oraz zarządu Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców przedsiębiorcy.pl.

Organizacja przedsiębiorców i pracodawców tytułem „Osobowość 35-lecia Wolności RP” wyróżniła osoby, które miały się szczególnie zasłużyć w okresie transformacji. Nagrody przyznano w kategoriach: polityka, samorząd, prawo, gospodarka, kultura. Poza marszałkiem Geblewiczem w gronie nagrodzonych znaleźli się m.in. były prezydent RP Bronisław Komorowski, były premier RP Leszek Miller, prof. Ewa Łętowska, Michał Żebrowski. 

– Nagroda została przyzna tym, których praca, trud i wysiłek włożone w budowę demokratycznej Polski, przyczyniły się do społecznego, gospodarczego, politycznego i kulturowego rozwoju naszego kraju. W szczególności nagrodę przyznano za całokształt pana pracy na rzecz województwa zachodniopomorskiego – uzasadnił wybór Robert Składowski, prezes federacji przedsiębiorcy.pl.

– Myślę, że jest to zarówno wyróżnienie dla mnie jako polityka, jak i samorządowca. To przecież samorządy zmieniły Polskę, pozwoliły na jej rozwój i ogromną transformację. Cieszę się, że w partnerstwie z innymi samorządowcami, mogłem mieć wpływ na te pozytywne zmiany – mówił marszałek województwa Olgierd Geblewicz, odbierając nagrodę.

Uroczysta gala odbyła się w piątek, 21 czerwca 2024 r. w hotelu Double Tree by Hilton Hotel & Conference Centre w Warszawie.