Właściciele najmodniejszej letniej miejscówki w Szczecinie zapowiadają otwarcie nowej śniadaniarni i koktajl baru. „To nowy typ podmiotu gastronomicznego, którego w naszym mieście jeszcze nie było” – podkreśla Przemysław Kazaniecki z Ogrodów Śródmieście. Oba miejsce mają rozpocząć działalność już na początku 2024 roku.

W willi Ogrodów Śródmieście przy ul. Wielkopolskiej 19 trwają intensywne prace, aby przygotować zabytkowe wnętrza do nowych funkcji. Przemysław Kazaniecki i Michał Łoziński mają nadzieję, że już na początku przyszłego roku będą mogli zaprosić mieszkańców i turystów na poranne śniadania i wieczorne koktajle.

– Sporo rzeczy mamy już przygotowanych. Obecnie prowadzimy rozmowy z czołówką szczecińskich gastronomików, którzy chcieliby wspólnie z nami prowadzić to miejsce. To bardzo skomplikowany koncept, którego w Szczecinie jeszcze nie było. Od wczesnych godzin porannych chcemy zapraszać na śniadania, a wieczorem na koktajle z segmentu premium i DJ-em. Dzięki temu nie trzeba będzie opuszczać willi, aby potańczyć – opowiada Przemysław Kazaniecki.

Najmocniejszym punktem nowego miejsca w Ogrodach Śródmieście ma być długi bar. Za dźwięk odpowiedzialny będzie Bartek Jurgiel, a za światło – LS Project. Za projekt przebudowy wnętrz zabytkowej willi odpowiedzialne są projektantki ze Studia Architektury Wnętrz Atre.

– Nie chcemy być kolejną restauracją w mieście. Ale chcemy mieć gości przez cały dzień. I to jest jak najbardziej możliwe. Zarówno śniadaniarnia, jak i koktajl bar będą różnić się od konkurencji. Bar będzie bajeczny, to ma być istota tego miejsca – zapewnia Przemysław Kazaniecki.

To nie jedyna zmiana, jaka zajdzie w Ogrodach Śródmieście. W willi swoją działalność wraz z 13 grudnia kończy księgarnia FiKa.

– Będziemy robić wszystko, aby podtrzymać funkcję księgarni w tym miejscu. Aby można było przyjść, porozmawiać i kupić książki oraz przy okazji napić się kawy, herbaty – zapewnia Przemysław Kazaniecki. Jak dodaje, do grona rezydentów zabytkowej willi dołączyli ostatnio Stowarzyszenie Metrum, Studio Architektury Wnętrz Atre oraz Radek Kurzaj.