Nie będzie można w tym tygodniu zwiedzić Koszar Bałtyckich. Sobotni Dzień Otwarty został odwołany z powodu uroczystości pogrzebowych żołnierza ze szczecińskiego Korpusu, który we wtorek zginął w Afganistanie.

Taką informację przekazało w środę (17 września) Biuro Prasowe Wielonarodowego Korpusu Północno - Wschodniego:

W związku z tragiczną śmiercią plutonowego Rafała Celebudzkiego w Afganistanie, służącego w Kompanii Zabezpieczenia Kwatery Głównej Wielonarodowego Korpusu Północno - Wschodniego w Szczecinie, oraz zaangażowaniem personelu Kwatery w uroczystości pogrzebowe poległego, zaplanowane na sobotę 20 września 2014 r., Dowódca Korpusu, generał broni Bogusław Samol, podjął decyzję o odwołaniu zaplanowanego na ten dzień „Dnia Otwartych Koszar” w ramach obchodów 15-ej rocznicy utworzenia Korpusu.

Mamy nadzieję, że wszyscy sympatycy Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego planujący spędzenie 20 września 2014 roku w naszych koszarach, z pełnym zrozumieniem przyjmą podjętą decyzję.

Plutonowy Rafał Celebudzki zginął w Afganistanie we wtorek (16 września) w wyniku zamachu dokonanego przez terrorystę samobójcę.