Potwierdzają się informacje portalu wSzczecinie.pl. Już 12 lutego przekazaliśmy, że swoje stanowisko może stracić zastępca prezydenta Szczecina Daniel Wacinkiewicz. Dzisiaj samorządowiec pożegnał się oficjalnie z magistratem. Jak napisał w mediach społecznościowych, jego umowa z prezydentem Szczecina Piotrem Krzystkiem dotyczyła działania do końca bieżącej kadencji samorządu. Wacinkiewicz był zastępcą prezydenta przez siedem lat.

Daniel Wacinkiewicz odpowiadał za projekty związane z rewitalizacją, Akademickim Szczecinem oraz współpracą z mieszkańcami. Zaangażowany był m.in. w rewitalizację al. Wojska Polskiego, zmiany na placu Żołnierza oraz Szczeciński Budżet Obywatelski. Podlegał mu także pion odpowiedzialności za estetykę miasta czy zabytki. Na stanowisku zastępcy prezydenta Szczecina, na którym zastąpił Piotra Mynca, zasiadał przez siedem lat. 

„O tym, że ta kadencja będzie ostatnią w roli zastępcy prezydenta, wiedzieliśmy – ja i prezydent – od jej początku. Tak się umówiliśmy. Jak wiecie, mam także zobowiązania akademickie, które wymagają nadrobienia zaległości. Nadal będę włączał się w różne projekty, zwłaszcza te dotyczące Akademickiego Szczecina i szerzej, projekty kreatywne, łączące, rozwojowe. Niemniej jednak, podsumowując kończący się etap, chcę coś wyrazić, nie jako urzędnik, tylko jako człowiek. Dziękuję Wam Wszystkim, z którymi miałem zaszczyt pracować – za te wspólne, niesamowite 7 lat” – napisał w mediach społecznościowych Daniel Wacinkiewicz.

Wacinkiewicz zamierza skupić się na działalności akademickiej. Nie będzie startować w nadchodzących wyborach samorządowych. Zanim Wacinkiewicz został zastępcą Piotra Krzystka, był dyrektorem biura prezydenta miasta. Pełnił tę funkcję w latach 2007-2011.

Nowym zastępcą prezydenta Szczecina został radny Koalicji Obywatelskiej Łukasz Kadłubowski. Obejmie stanowisko na początku marca br. To pokłosie współpracy prezydenta Piotra Krzystka z Koalicją Obywatelską. Partia nie wystawi swojego kandydata na prezydenta Szczecina, ale będzie mieć udział we władzy wykonawczej. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że PO chce mieć po wyborach drugiego kandydata na wiceprezydenta Szczecina. Wszystko zależy od wyniku wyborów samorządowych.