Rozpoczynają się wakacje, a w związku z tym czekają nas zmiany w komunikacji miejskiej. Część linii zostanie zawieszona, część będzie kursować wg letnich rozkładów jazdy. Pierwsze zmiany już od soboty, 24 czerwca.
TRAMWAJE:

Od 24 czerwca do 31 sierpnia 2017:
1. Linie 3, 5, 7 i 8 w dni powszednie będą kursować według letnich rozkładów bez zmian częstotliwości kursowania (z uwagi na skrócenie czasu przejazdu w okresie letnim kursy linii 8 z Gumieniec o godz. 7:33, 7:45, 7:57, 8:09 będą rozpoczynane 1 min później).

2. Linia 4 zostaje zawieszona.

3. Linia 10 w dni powszednie funkcjonować będzie według letniego rozkładu z częstotliwością co 24 minuty w godzinach szczytu i bez zmian po szczycie.

4. Linia 12 w dni powszednie funkcjonować będzie według letniego rozkładu z częstotliwością co 4-8 minut w godzinach szczytu i bez zmian po szczycie.

5. W dni świąteczne na liniach 11 i 12 obowiązywać będą rozkłady jak przed dniem wolnym, tj. bez dodatkowych kursów realizowanych jako linia 2 na trasie Pomorzany -Dworzec Główny - Dworzec Niebuszewo.

Od 10 czerwca do odwołania:
1. Na liniach 1 i 9, w przypadku zwiększenia potoków pasażerskich, na polecenie Centrali Ruchu będzie wprowadzona wymiana taboru na pociągi kat. B.

Od 2 lipca do 27 sierpnia:
1. Zostanie uruchomiona tramwajowa linia turystyczna „0” obsługiwana taborem historycznym przez Tramwaje Szczecińskie. Linia będzie kursować wyłącznie w niedziele. Cena biletu normalnego 3,50 zł, ulgowego 2,50 zł. Sprzedaż biletów u konduktorów w pojazdach.

Trasa linii:
Dworzec Główny – Nowa-Dworcowa - Brama Portowa - al. Niepodległości - al. Wyzwolenia - Niemierzyńska - Las Arkoński - Niemierzyńska - al. Wyzwolenia - al. Piłsudskiego - al. Piastów – Pomorzany - Chmielewskiego - Kolumba - Dworzec Główny.

Obowiązywać będą przystanki:
Dworzec Główny, Brama Portowa, pl. Żołnierza Polskiego, plac Rodła, plac Grunwaldzki, plac Szarych Szeregów, plac Kościuszki, Pomorzany (peron linii 3 i 6), Dworzec Główny. Godziny odjazdu z przystanku Dworzec Główny: 14:35, 15:59.

AUTOBUSY:

Od 24 czerwca do 31 sierpnia:
1. Linie D, E, 109 i 110 zostają zawieszone. Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię E mogą korzystać z linii A na odcinku osiedle Bukowe-plac Rodła/ plac Rodła LOT oraz z linii tramwajowych na odcinku plac Rodła-plac Szarych Szeregów.

2. Na liniach C, 103, 106 i 122 nie będą realizowane kursy wykonywane tylko w dni nauki w szkołach.

3. Na liniach 61 i 87 w dni powszednie wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy bez zmian częstotliwości kursowania.

4. Linia 69 w dni powszednie kursować będzie według letniego rozkładu jazdy z 15-minutową częstotliwością w godzinach szczytu (po szczycie bez zmian).

5. Na linii 74 nie będą wykonywane kursy na odcinku Łukasińskiego Ogrody – Mierzyn Szkoła.

6. Na linii 102 zawieszone zostają podjazdy pod Prywatne Liceum w Policach.

7. Na linii 103 w dni powszednie wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy (likwidacja podjazdów pod Gimnazjum nr 1 w Policach).

8. Na linii 111 obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w okresie wolnym od nauki w szkołach.

W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia:
1. Linia B poza godzinami szczytu oraz w soboty i dni świąteczne będzie kursować na skróconej trasie osiedle Słoneczne-Dworzec Niebuszewo z dotychczasową częstotliwością. Na skróconej trasie w kierunku osiedla Słonecznego obowiązywać będzie dodatkowo przystanek Niemcewicza. W godzinach szczytu dnia powszedniego linia kursować będzie na stałej trasie, tj. osiedle Słoneczne-osiedle Arkońskie.

2. Linia F zostaje zawieszona.

3. Linia 107 w dni powszednie kursować będzie według letniego rozkładu jazdy z 8-minutową częstotliwością i 10-minutową w godzinach poszczytowych; w godzinach wieczornych, w soboty i dni świąteczne bez zmian.

W okresie od 24 czerwca do 30 września linie 53 i 60 w dni powszednie kursować będą według letniego rozkładu jazdy z 15-minutową częstotliwością w godzinach szczytu, w pozostałych bez zmian.