To będzie czwarty już spacer w ramach inicjatywy Free Walking Tours. W niedzielę, 5 czerwca, wraz z przewodnikiem będzie można zwiedzić Niebuszewo.
Free Walking Tours popularne są na całym świecie. Lokalni przewodnicy oprowadzają chętnych po swoim mieście i nie pobierają za to żadnych opłat. Udział w wycieczce jest całkowicie bezpłatny, ale pracę i zaangażowanie przewodników można docenić, wręczając napiwek. Pierwsze szczecińskie oprowadzania w ramach Free Walking Tours odbyły się w marcu. Podczas trzech takich spacerów mieszkańcy zwiedzili Cmentarz Centralny, Park Kasprowicza z Laskiem Arkońskim oraz poznali zabytki zlokalizowane w centrum Szczecina.

O Stoewerze, rzeźniku i Żydach

Po kilku miesiącach przerwy pomysłodawcy szczecińskich wycieczek Free Walking Tours, Radosław Łątka i Damian Grzesiak z Biura Podróży Wondertours, postanowili zorganizować kolejną wyprawę. Tym razem zapraszają do zwiedzenia Niebuszewa. Uczestnicy wycieczki poznają m.in. historię społeczności żydowskiej zamieszkującej tę dzielnicę po wojnie i zobaczą, ile pozostało z Muehlenstrasse, najbardziej reprezentacyjnej ulicy Niebuszewa. Przed budynkiem dawnej fabryki Stoewera dowiedzą się więcej o historii szczecińskiej motoryzacji, z kolei przyglądając się Muzeum Techniki i Komunikacji poznają historię miejskiej komunikacji. Spacerowicze dowiedzą się też jak wyglądało dawniej jezioro Rusałka i usytuowany nad nim Młyn Słodowy. W planach jest także spacer po Ogrodzie Dendrologicznym im. Stefana Kownasa. W programie nie mogło również zabraknąć przystanku przed domem legendarnego rzeźnika z Niebuszewa. - Gwarantujemy anegdoty przyprawione grozą, a także tajemnicą i mistycyzmem miejsc – zapowiadają organizatorzy. - Każdy z uczestników zaproszony zostanie też na degustację historycznych smaków związanych z tą dzielnicą – dodają.

Trzy godziny zwiedzania
Zbiórkę zaplanowano o godz. 14:00 na kładce przy rondzie Giedroycia. Spacer potrwa około 3 godzin. Meta także na wspomnianej kładce. Oprowadzać będzie szczeciński pilot i przewodnik, a zarazem pasjonat i podróżnik Radosław Łątka.

Szczegóły na Facebooku