Co stanowi główną oś współczesnej sztuki? Skąd wynikają dziś obowiązujące kanony sztuki? Książka Andy Rottenberg pomoże znaleźć odpowiedzi na te pytania. Z autorką będzie można się spotkać już w najbliższy poniedziałek, 19 października br., w TRAFO Trafostacji Sztuki w Szczecinie.
Informacja od organizatorów:
UWAGA!
Z przyczyn od nas niezależnych spotkanie z Andą Rottenberg, zaplanowane na najbliższy poniedziałek (19 października) zostało przełożone – jeśli okoliczności na to pozwolą, odbędzie się w listopadzie. W związku z dużym zainteresowaniem publiczności, zależy nam na tym, aby było to wydarzenie w formule „na żywo”. O szczegółach będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz profilu FB. Przepraszamy za utrudnienia!
Spotkanie poświęcone będzie drugiemu wydaniu książki pt. „Sztuka w Polsce 1945-2005”. Jest to podręczny przewodnik, który w zwięzły sposób opisuje sztukę i życie artystyczne ostatnich 60 lat. Całość uzupełniają noty biograficzne artystów, krytyków, organizatorów życia artystycznego mających duży wpływ na losy polskiej sztuki powojennej. Ukazane są przede wszystkim przemiany w sztuce współczesnej i ci twórcy, którzy wnieśli do niej coś nowego. Dzięki tej publikacji nie tylko poznamy historię sztuki współczesnej w Polsce, ale nauczymy się patrzeć na nią ze zrozumieniem nowych zjawisk artystycznych.
„Książka napisana jest z pasją, ale bez ideologicznego zacietrzewienia. Połączona z przewidywanym, bardzo obfitym materiałem ilustracyjnym, powinna się stać podstawowym, bardzo potrzebnym, kompendium wiedzy o sztuce w Polsce drugiej połowy XX i początków XXI wieku” – tak o książce pisze prof. M. Poprzęcka, historyczka sztuki związana z Uniwersytetem Warszawskim.
Anda Rottenberg to historyczka i krytyczka sztuki, organizatorka polskiego życia artystycznego. W swoim dorobku ma wiele tekstów o sztuce publikowanych w kilkunastu językach. Prowadzi cykliczną audycję „Andymateria” oraz dział kultury w miesięczniku „Vogue”.
Spotkanie odbędzie się 19 października (poniedziałek) o godzinie 18:00 w TRAFO. Wstęp jest darmowy, obowiązuje limit miejsc.
Komentarze
1