Szczeciński Bazar Smakoszy w tę niedzielę zaprasza nie tylko na ucztę dla ciała, ale i duszy – oprócz tradycyjnych produktów prosto od rolników i producentów na odwiedzających czekać będzie wystawa fotografii. Zdjęcia powstały w Nowym Jorku i ukazują tę nieoczywistą stronę metropolii.

W najbliższą niedzielę, 27 listopada, o godz. 12:00 w OFF Marinie (ul. Chmielewskiego 18) odbędzie się wernisaż fotografii Tomka Wieczorka. Stali goście Szczecińskiego Bazaru Smakoszy niejednokrotnie znaleźli się na jego zdjęciach, kiedy swoim aparatem uwieczniał niedzielne zakupy. Tym razem na fotografiach będzie można podziwiać nie przepyszne, bazarowe łakocie, ale Nowy Jork. Amerykańska metropolia byłam podróżniczym marzeniem Tomka od wielu lat, jednak dopiero we wrześniu tego roku udało się ją odwiedzić. Wraz z żoną spędził tam trzy tygodnie, podczas których udało się poczuć wyjątkowy klimat i miejski gwar, którego próżno szukać gdzie indziej na świecie.

– Założeniem dla powstałych fotografii było rzucenie się bez opamiętania w wir metropolii, eksplorowanie kolejnych ulic i ukazanie ich prawdziwszymi niż na pocztówkach ze Statuą Wolności – tłumaczy Wieczorek. Dlatego na zdjęciach nie zobaczymy tego charakterystycznego monumentu, bo nie on był najważniejszy podczas tego wyjazdu.

Jak zaznaczają organizatorzy Szczecińskiego Bazaru Smakoszy, wernisaż będzie miał bardzo luźną formę – nie będzie wielkich wystąpień, może krótka przemowa. Ale poza tym – okazja do swobodnych rozmów. Tak że nie bójmy się, że nagle na bazarze musimy pojawić się w garniturach czy sukniach wieczorowych.

Wernisaż rozpocznie się w samo w południe w sali bocznej OFF Mariny, natomiast na zakupy organizatorzy zapraszają – jak zwykle – już od godz. 10:00 i proszą o parkowanie na parkingu strzeżonym naprzeciwko obiektu lub na terenie OFF Mariny. Wjazd szarą bramą od ul. Klemensiewicza.