Choć zapowiadało się na burzę, to w sobotni wieczór nie spadła ani kropla – był za to piękny zachód słońca, tłum ludzi oraz wspaniałe wrażenia kulturalne. Ogrody Śródmieście, które szturmem zdobyły serca mieszkańców, stając się najmodniejszą letnią miejscówką w mieście, właśnie rozpoczęły drugi sezon. Tego lata na odwiedzających czeka jeszcze więcej miejsca, dodatkowy bar, bogatsza oferta gastronomiczna oraz mnóstwo wydarzeń kulturalnych. Sezon w „Ogrodach” otworzył koncert Urszuli Dudziak.

„Nie możemy się wstydzić naszego projektu, nawet porównując się do Berlina”

Nie da się ukryć, że Ogrody Śródmieście (przy ul. Wielkopolskiej 19) zdobyły serca mieszkańców i turystów. W nowym sezonie, który oficjalnie rozpoczęto w miniony weekend, atrakcji również ma nie zabraknąć.

– Współpracujemy z Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Operą na Zamku, Domem Kultury Słowianin, kalendarz jest wypełniony po brzegi. Jest z nami także FiKa, która jako pierwsza wprowadziła się do Ogrodów Śródmieście – mówi Przemysław Kazaniecki, współwłaściciel.

Tego lata na odwiedzających czeka też sporo nowości. To m.in. więcej miejsc do siedzenia oraz bogatsza oferta gastronomiczna.

– Mocno się rozrastamy, mamy już dwie strefy. Jest też nowy bar, dzięki któremu usprawnimy obsługę i zmniejszymy weekendowe kolejki. Chcemy, żeby to było miejsce jednoczące mieszkańców w ciągu dnia oraz w nocy – dodaje drugi współwłaściciel Michał Łoziński.

Właściciele Ogrodów Śródmieście nie ukrywają, że początki nie były łatwe i wiele osób nie wierzyło w powodzenie ich pomysłu.

– To największy projekt naszego życia. Trwa to już półtora roku, mieliśmy sinusoidy, lepsze i gorsze momenty. Teraz patrzymy nie tylko na Szczecin, ale na całą Polskę. Nie możemy się wstydzić naszego projektu, nawet porównując się do miejsc w Berlinie. Piękna podróż – dodaje Michał Łoziński.

Burgery z bananami i pornstar martini

W ofercie gastronomicznej Ogrodów Śródmieście znajdziemy dobrze znane z poprzedniego sezonu lokale, ale i nowości. Na klientów czekają: pizzeria MoMo, Suszarnia, La Farola z kuchnią włoską, Rong Truck z kuchnią wietnamską, Nasz Naleśnik, Bonjour french bistro, Burger LOKALnie i Ramen Shop.

Ciekawe rzeczy dzieją się także na barze.

– Hitem sezonu jest pornstar martini – mówi Krzysztof Osowski, mistrz barmański z Ogrodów Śródmieście. – Na coctail barze w szczycie pracuje 7–8 osób. Zawsze jest jeszcze osoba, która wspiera inne strefy. W strefie wina pracuje 6 osób, a w strefie piwnej 7 osób. Na froncie, czyli w nowym barze na wejściu do Ogrodów, również będzie pracować 7 osób – wylicza.

Tegorocznym hitem Ogrodów Śródmieście może być autorski food truck Jarka Grudy, zwycięzcy najnowszej edycji telewizyjnego show Hell’s Kitchen.

– Robiliśmy wiele prób, by do burgerów pasowała gruszka, biała czekolada czy banan. Mamy tutaj absolutnie niecodzienne połączenia, ale są też propozycje dla tych, którzy lubią klasyczne kompozycje – mówi Jarek Gruda.

Urszula Dudziak zachwycona Ogrodami Śródmieście. „Jestem zauroczona” 

Gwiazdą wieczoru podczas inauguracji sezonu w Ogrodach Śródmieście była ikona jazzu i jedna z najpopularniejszych polskich artystek – Urszula Dudziak. Przed koncertem artystka udzieliła wywiadu portalowi wSzczecinie.pl. Na naszą scenę wchodziła przy akompaniamencie zespołu Bloco Pomerania.

– Kocham taką muzykę! Ona zmusza nas do tego, żeby się ruszać, żeby się bujać. Nie można przejść obojętnie, trzeba skakać, tańczyć i cieszyć się życiem – mówi Urszula Dudziak. – Jestem zauroczona tym miejscem, jest przepięknie. Kocham Szczecin, jestem tutaj co roku.

W tym sezonie partnerem Ogrodów Śródmieście jest Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. W sobotnim programie na żywo, dyrektor instytucji Dorota Serwa przyznała, że idea wyjścia filharmonii „w miasto”, to dobry pomysł na wakacyjny sezon.

– Niebawem w Ogrodach Śródmieście zagości Święto Muzyki. Wędrując po ulicach Szczecina, skończymy nasz marsz właśnie tutaj. To jest absolutnie magiczne miejsce. Mamy w planach wiele wspólnych projektów i akcentów filharmonicznych – zapowiedziała dyrektor Serwa.

Podczas programu na żywo zaprezentowali się również przyjaciele Ogrodów Śródmieście: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, grupa wolontariuszy Gwiazdy Śródmieścia, sąsiadująca z ogrodami przychodnia Dental Service.