Znani artyści, akustyczne brzemienia i klimatyczna oprawa. Stara Rzeźnia rozpoczyna zupełnie nowy cykl koncertów „Kameralia”. Co miesiąc po drugiej stronie Odry będzie można usłyszeć wielkie gwiazdy polskiej muzyki. Jako pierwszy, już w ten weekend, wystąpi legendarny zespół Vox.
Stara Rzeźnia na Łasztowni na swojej scenie gościła już tak znanych artystów jak Stanisław Soyka czy Grażyna Łobaszewska. Ich koncerty, jak zaznaczają organizatorzy, pokazały, że mieszkańcy Szczecina chcą słuchać występów wielkich gwiazd polskiej muzyki w oprawie skromniejszej niż ta oferowana na koncertach plenerowych czy podczas wielkich show. Stąd pomysł na „Kameralia”.

- Kameralia to będzie przestrzeń, podczas której raz w miesiącu na naszej scenie prezentować się będą gwiazdy. Formuła koncertu zakłada bliskie spotkanie ze słuchaczami, możliwość rozmowy po koncercie i delektowania się akustycznymi dźwiękami. Nie chcę zdradzać wszystkich tajemnic, ale tej jesieni takich koncertów odbędzie się sporo. Czasami zaskoczymy formatami gwiazd – zdradza w rozmowie z portalem Moja Łasztownia Alicja Odrzywolska, menadżer Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Pierwszy koncert w ramach nowego cyklu odbędzie się już w najbliższy piątek, 9 września. Na scenie Starej Rzeźni wystąpi legendarny zespół Vox, przez dziennikarzy muzycznych nazywany pierwszym polskim boysbandem. Repertuar muzyków jest szeroki i zróżnicowany. Panowie śpiewają ballady, pieśni gospel, swing, standardy jazzowe oraz utwory popowe, funkowe i rockowe. Ich największe przeboje to "Bananowy song", "Rycz mała, rycz" czy "Magdaleno". Grupa z prawie 40-letnim stażem koncertowała na całym świecie i do dzisiaj cieszy się niesłabnącą popularnością. Jej liderem niezmiennie jest Witold Paszt.

Piątkowy koncert Vox-ów w Starej Rzeźni rozpocznie się o godz. 20:00. Bilety kosztują 100 zł. Dostępne są w Starej Rzeźni oraz za pośrednictwem strony bilety.fm.