Kolejne osoby rozpoczęły w połowie października kurs na motorniczego. Od jakiegoś czasu tramwajowych niewyjazdów jest wyjątkowo mało, ale co ciekawe, nie jest to efekt nowych pracowników. We wrześniu egzaminy zdało 11 osób, ale nie rozpoczęły jeszcze pracy.

Zainteresowanie kursem i pracą w Tramwajach Szczecińskich na stanowisku motorniczego ma rosnąć od sierpnia. 

– W połowie października 19 osób rozpoczęło kurs. Po jego zakończeniu i zdaniu egzaminu, nowi motorniczowie wejdą do służby na początku stycznia – informuje Kacper Reszczyński, rzecznik prasowy miejskiej spółki Tramwaje Szczecińskie.

Przyszli motorniczowie muszą przejść 77 godzin zajęć teoretycznych i 60 godzin zajęć praktycznych. Plan obejmuje 10 dni od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-15. Przypomnijmy, że ostatni egzamin na motorniczego zdało 11 osób, choć jeszcze nie rozpoczęły pracy.

– Ci motorniczowie wyjadą na linie po jazdach z patronem za około 2 tygodnie – dodaje K. Reszczyński. – Tramwaje Szczecińskie prowadzą obecnie nabór na kolejny kurs, który ma rozpocząć się 4 grudnia bieżącego roku.

Pod koniec września motorniczowie otrzymali 700 złotych brutto podwyżki. Na wyższe pensje cały czas czekają dyspozytorzy i mechanicy pracujący na tzw. „zapleczu” Tramwajów Szczecińskich. Czekamy na odpowiedź w tej sprawie.