W niedzielę w godzinach porannych (21 maja) na pl. Zwycięstwa rozpocznie się układanie kolejnych warstw nawierzchni nowej jezdni. Prace będą prowadzone bez żadnej przerwy i mają zakończyć się w środę wieczorem. – Dla wykonawcy będzie to prawdziwy wyścig z czasem – podkreśla Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Wykonawca najpierw będzie układał warstwy bitumiczne na wewnętrznym pasie jezdni wokół placu Zwycięstwa, a później zajmie się pasem zewnętrznym.

– Prace będą prowadzone nieprzerwanie do środy 24 maja do godziny 21:00 w systemie trzyzmianowym. Ma to na celu zminimalizowanie uciążliwości w ruchu drogowym. W trakcie prowadzenia robót w zależności od potrzeb może być wprowadzone ręczne kierowanie ruchem. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zachowanie uwagi – mówi Piotr Zieliński.

Konstrukcja nowej nawierzchni zostanie wzmocniona stabilizującą siatką, która redukuje pęknięcia i naprężenia powierzchniowe. Dzięki temu jezdnia ma być bardziej wytrzymała.

Równolegle na pl. Zwycięstwa trwają roboty przy torowisku. Z tego względu linie 10 i 12 zostały zawieszone, a 2, 7, 8 i 9 kursują po zmienionych trasach. Ten etap prac torowych ma potrwać do 27 maja.

Wykonawcą jest Firma Drogowo-Budowlana MTM SA. Prace na pl. Zwycięstwa realizowane są w powiązaniu z przebudową śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego. Łączny koszt obu inwestycji to ponad 80 mln zł. Nadzór sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.