Miesięczny wyjazd do inkubatora SeedRocket w Hiszpanii to główna nagroda w konkursie dla nowych projektów internetowych/mobilnych, które powstaną podczas 54h warsztatów w Szczecinie w najbliższy weekend podczas „Startup Weekend”.

Imprezę w Szczecińskim Inkubatorze Kultury organizuje fundacja Netcamp (odpowiedzialna za spotkania branży IT), której celem jest stworzenie Doliny Krzemowej w Szczecinie.

Wśród zaproszonych speakerów znajdują się m.in. Paula Marttila – mentorka Seedcamp/Springboard która przedstawi 10 przykazań dla startupów, Holger Dietrich ze Startup Digest który pokaże czym jest Lean Startup oraz Basia Nowacka z Yoomoot.

Startup Weekend to impreza dla kreatywnych ludzi, którzy chcą robić startupy zamiast o tylko nich dyskutować. Chcemy połączyć pomysłodawców, programistów, grafików i marketingowców aby wspólnie stworzyli innowacyjne projekty - mówi Maciej Jankowski z Fundacji Netcamp

Uczestniczy mogą też liczyć na pomoc doświadczonych mentorów jak Marek Przystaś (HanBright), Fran Gago (Favmonster), Maciej Budziech (Mediafun), Tomasz Kolinko (Motivapps), Borys Musielak (Filmaster), Krzysztof Fołek (Microsoft), Aleksandra Kubicka (Allegro), Sebastian Błaszkiewicz (Empathy), Asier Rios Molina (Google), Michał Jaskólski (Nokaut.pl), Przemysław Basiak (Stopklatka), Luke Miler (Creeeam), Robert Olejnik (Teonite Ventures), Mateusz Radziszewski (Unizeto Technologies), Sławomir Pucia (Lemon Demon), Michał Jasiński (Deepline) i radca prawny Rafał Malujda.

ołach i rozwijać swoje pomysły przy wsparciu mentorów z Polski, Niemiec, Danii, i Hiszpanii. Pierwszego dnia odbędą się prezentacje zaproszonych gości oraz projektów uczestników. Każdy będzie miał 90 sekund na przedstawienie swojego pomysłu i przekonanie do niego innych uczestników. Potem nastąpi tworzenie zespołów. Aby dany projekt był rozwijany przez weekend pomysłodawca musi przekonać do niego co najmniej 2 osoby.

W sobotę zespoły przystępują do działania, przygotowują plan projektu i zaczynają go realizować. Mogą konsultować się też z międzynarodowymi mentorami. W niedzielę po południu nastąpi rozliczenie z wykonanej pracy i prezentacje startupów przed jury, które wybierze najlepszy projekt Startup Weekendu. Więcej informacji na stronie http://www.startupweekend.pl